Dzie Bezpiecze雟twa Cyfrowego 2018/2019

W tym roku nasza szko豉 przyst徙i豉 do og鏊nopolskiego projektu „Cyfrowo Bezpieczni". W ramach pierwszych dzia豉 z realizacji projektu 25 pa寮ziernika 2018r. w naszej szkole odby si Szkolny Dzie Bezpiecze雟twa Cyfrowego, w trakcie kt鏎ego mia造 miejsce  r騜norodne dzia豉nia.

Na spotkaniu z dyrektor szko造 przedstawiono za這瞠nia projektu, ofert wsparcia ze strony cyfrowo bezpiecznych.

Nast瘼nie odby造 si spotkania z uczniami na specjalnym apelu, podczas kt鏎ego zaprezentowano podstawowe problemy dotycz帷e cyberbezpiecze雟twa w鈔鏚 uczni闚 oraz informacje, gdzie mo積a uzyska pomoc w sytuacjach zagro瞠.  Nast瘼nie om闚iono cele projektu. Ponadto przedstawiono tre軼i zwi您ane z bezpiecze雟twem cyfrowych informacji i hase.

W szkole odby造 si trzy  warsztaty dla uczni闚 klas: VIIb, IIIa  i VIa, na kt鏎ych podj皻o tematy: „Cebreprzemoc", „Prawa autorskie i wiarygodno嗆 w sieci", „Bezpiecze雟two w豉snego wizerunku", „Ergonomia korzystania z urz康ze cyfrowych". Uczniowie pracowali indywidualnie i dzielili si spostrze瞠niami. Przekazano uczniom informacje o miejscach 鈍iadcz帷ych pomoc w sytuacjach zagro瞠. Przeprowadzono quiz sprawdzaj帷y wiedz uczni闚 z zakresu cyberzagro瞠.

Kolejnym etapem by這 spotkanie z nauczycielami, kt鏎e odby這 si w jednej z sal lekcyjnych. Na spotkaniu z Rad Pedagogiczn Edukator om闚i tematyk cyberprzemocy wyst瘼uj帷 w鈔鏚 uczni闚 i uczennic oraz sposoby ich zapobiegania.  Przekazane zosta造 informacje dotycz帷e celu programu. Om闚iono platform cyfrowobezpieczni.pl i mo磧iwo軼i wykorzystania jej w codziennej pracy z uczniami.  Zaprezentowany zosta film nt. cyberzagro瞠 przeznaczony dla rodzic闚 i edukator om闚i prezentacj dla nauczycieli przygotowan na spotkania z rodzicami.

Na koniec dnia mia這 miejsce spotkanie i rozmowa z mentorem projektu w szkole. Przekazano mu broszury dla rodzic闚 i nauczycieli  otrzymane od Stowarzyszenia.

Podsumowuj帷 SDBC, nale篡 podkre郵i zaanga穎wanie wszystkich uczestnik闚, ich aktywno嗆 oraz zrozumienie dla prowadzonych dzia豉.

___________________________________________________________