Prasa o szkole

Rada Rodziców w dzia³aniu

Rodzice posy³aj±c  do szko³y dziecko, powierzaj± nauczycielom swój najwiêkszy skarb, dlatego wa¿ne jest, aby, jako pierwsi i najwa¿niejsi wychowawcy dziecka, mieli wp³yw na funkcjonowanie szko³y.

W  naszej szkole ju¿ na pocz±tku roku szkolnego nowo uformowana Rada Rodziców podjê³a ponadprogramowe dzia³ania, które sprawi³y, ¿e dooko³a naszej szko³y jest piêkniej.  Rodzice, z w³asnej inicjatywy, zakupili farby i pomalowali bramki na boisku szkolnym oraz metalowe konstrukcje do zabaw na przyszkolnym terenie. Aby gry na boiskach szkolnych sprawia³y dzieciom wiêcej rado¶ci  i sêdziowanie sta³o siê prostsze, pojawi³y siê bia³e linie – to te¿ pomys³ i wykonania Rady Rodziców.

Ma³o tego, Rada Rodziców spotyka siê z przedstawicielami w³adz lokalnych w celu poznania planów rozwoju terenu wokó³ szko³y i zwiêkszenia bezpieczeñstwa, bo przecie¿ to w szkole przynajmniej na po³owê dnia pozostawiaj± swoje dzieci.

W¶ród zaanga¿owanych w upiêkszanie terenu wokó³ naszej szko³y byli pani Ewa Rojek (klasa 1b), pani Agnieszka Sala (klasa 6a), pani Agnieszka Mazurek (klasa 6a), pan Jaros³aw Dudek (klasy 5c i 2b), pani Monika Sendorek (klasy 0 i 2b), pani Monika Ra¼ny i pan Piotr Ra¼ny (klasa 2c).

Dziêkujemy Pañstwu za pracê na rzecz szko³y. Mo¿e przy kolejnej inicjatywie Rady Rodziców zaoferuj±  swoj± pomoc inni rodzice? Bardzo na to liczymy. Ka¿da g³owa i ka¿de rêce s± bardzo pomocne.