Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Sprawdzian klas VI
Sukcesy świetlicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Kwiaty dla Mamy” zorganizowanego przez świetlicę w SP 86

W kategorii klas „0”

Patrycja Witek – wyróżnienie – SP 91

Amelia Kotnis – SP 91

W kategorii klas 1

Aurelia Studencka – I miejsce - SP św. W. Pallotiego

Aleksandra Boczkowska – I miejsce SP 86

Karolina Wójcik – I miejsce SP 86

Aurelia Domaradzka – II miejsce - SP św. W. Pallotiego

Zuzanna Mardyła – II miejsce SP 86

Weronika Jarzęcka – III miejsce SP 53

Bartosz Klag – III miejsce SP 53

W kategorii klas 2

Mateusz Gacek – I miejsce SP 89

Wiktoria Śliwa – II miejsce SP 86

Daria Wójtowicz – III miejsce SP 89

Martyna Utylska – III miejsce – SP 53  

Adrianna Serafin – wyróżnienie – SP 92

W kategorii klas 3

Aleksandra Cyganik – I miejsce – SP 86

Aleksandra Litewka – I miejsce – SP 89

Angelika Kucińska – II miejsce SP 144

Gabriela Jajecznica – III miejsce SP 86

Emilia Leńczowska – III miejsce SP 89

Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego „Baśnie Krajów Europejskich” zorganizowanego przez świetlicę SP 89:

1 miejsce Sebastian Pałeczka kl. 2 a

2 miejsce Zuzanna Mardyła kl. 1 c

Opiekunowie artystyczni: Iwona Knapik i Beata Poskróbek-Kasprzyk.

Wojewódzki Konkurs Literacki

Ala Marecka z klasy VIc wzięła udział w konkursie literackim na wykreowanie w opowiadaniu postaci nowego bohatera. Znalazła się w grupie sześciorga laureatów ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa małopolskiego i dnia 3 czerwca uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury al. 29 Listopada. Konkurs odbył się pod patronatem serwisu dla rodziców „Miasto Dzieci”.

Opowiadanie Ali zatytułowane „Metamorfozy” można przeczytać na portalu Miasto Dzieci pod adresem http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/96:/2698:metamorfozy

Konkurs ortograficzny

o5.06.2014 roku w Szkole Podstawowej nr 126 w Krakowie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Nowohuccy Mistrzowie Ortografii”.

II miejsce zajęła Karolina Szałas z klasy 6a, a wyróżnienie otrzymał Kamil Walo z 5a.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zawody pływackie

31.05.2014 - Uczennica klasy 3a Aleksandra Żylska zajęła IV miejsce na dystansie 25 metrów stylem grzebiotym.

Konkurs plastyczny

W konkursie plastycznym nt. "Nie bójmy się być świętymi - przykłady z życia bł. Edmunda Bojanowskiego" wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Nowym Sączu.

I miejsce Oliwia Klaus z klasy IIb

III miejsce Anna Chludek z klasy IIIa

Wyróżnienia:

Zuzanna Szydłowska i Julita Kaczmarczyk z klasy IIa

Mistrzowie szybkiego liczenia

W maju tradycyjnie spośród uczniów klas 4-6 wybieramy Mistrza szybkiego liczenia. W tym roku finał odbył się na początku czerwca. Konkurs jest bardzo emocjonujący – nie zawsze wygrywa ten, kto odda swoją pracę pierwszy, ale ten, kto zrobi to najlepiej i najszybciej. Celem naszego konkursu jest popularyzacja matematyki i doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem własności działań. Od swego początku jest on kierowany do uczniów klas IV, V i VI.

Oto finaliści:

Klasy IV

I miejsce Michał Pietrzak kl. 4b

II miejsce Kacper Kwaśny kl. 4c

III miejsce Joanna Koźlak kl. 4b

Klasy V

I miejsce Mateusz Ramut kl. 5a

II miejsce Anna Wiśniewska kl.5a

III miejsce Eryk Cygan kl. 5a

Klasy VI

I miejsce Maria Mędala kl.6b

II miejsce Alicja Wójcik kl. 6a

III miejsce Adrian Klisiewicz kl. 6b

 

30 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4 - 6. Zadania okazały się trudne, jednak udało się wyłonić trzech "mistrzów".

Są to : Patryk Podgórski z klasy 4c, Kamil Walo z 5a, Karolina Szałas z 6a.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

28 maja 2014 W wojewódzkim konkursie artystycznym na najciekawszy subiektywnie opracowany miniprzewodnik po Krakowie "Kraków w historii, legendach, rysunku i fotografii". Organizowanym przez SCKM i pod patronatem Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Małopolskiego Kuratora Oświaty nasi uczniowie zdobyli:

Nagrody:
Kamil Musiałkowski, Jakub Małkowski, Jakub Kalisz,
Jakub Waśniewski, Łukasz Zawiło,

Wyróżnienia:

Klaudia Cebula, Adrianna Wołek, Otylia Piec

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 9 czerwca 2014 roku o godzinie 12 w Centrum konferencyjnym na Wawelu. Zapraszamy.

26 maja 2014 W konkursie "Mistrz prehistorycznego designu" pod patronatem Muzeum Archeologicznego w Krakowie i Rady Dzielnicy XI:

III miejsce zajęła Karolina Ciejek z klasy III a

Wyróżnienie Gabriela Jajecznica z klasy III a

25 maja 2014 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród w konkursie plastycznym dla szkół podstawowych Krakowa i powiatu krakowskiego "DRZEWO genealogiczne - Portret rodziny". Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego organizowany był przez CM im. Dr. H. Jordana w Krakowie.

Nagroda dla uczennicy klasy IV c - Gabrieli Wójcik

Wyróżnienia dla uczennic klasy IV c - Sandry Idzik
i Patrycji Kozaczuk

20 maja 2014  zwyciężczynie szkolnego konkursu piosenki w języku angielskim: Olga Olszewska, Justyna Stępińska, Natalia Ślusarz, Gabrysia Wójcik i Wiktoria Hossaja reprezentowały naszą szkołę w piątym międzyszkolnym konkursie piosenki anglojęzycznej  SINGING KIDS zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”. Jury wysłuchało i oceniło 65 solistów i 14 zespołów. Poziom był bardzo wysoki i jury miało naprawdę trudne zadanie. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że nasze uczennice zostały docenione w konkursie. Justyna Stępińska, Natalia Ślusarz zdobyły I miejsce w kategorii zespoły, natomiast Gabrysia Wójcik zajęła III miejsce w kategorii soliści. Wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędzie się  31.05.2014 o godz. 14.45  w Młodzieżowym Domu Kultury  „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18 podczas imprezy plenerowej „Piknik Krowoderski”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać nasze laureatki.

28 kwietnia 2014 uczniowie klas III: Natalia Kaczmarzyk i Julia Bochenek z kl. III a oraz Dominik Markut z kl. III c wzięli udział w VII Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas III zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 18. W finale konkursu wzięło udział 8 szkół podstawowych. Uczniowie przez 60 minut pisali test z ogólnej wiedzy z języka angielskiego. Po napisaniu testu wszyscy przeszli do jadalni na przerwę śniadaniową, a następnie do sali komputerowej na zajęcia dodatkowe, związane z językiem angielskim. W tym samym czasie nauczyciele sprawdzali testy. Po sprawdzeniu testów odbyło się uroczyste zakończenie konkursu. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek, gier, oraz materiałów piśmienniczych. Nasze uczennice uplasowały się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu zajmując  Julia Bochenek miejsce, Natalia Kaczmarzyk 10 miejsce. Wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy.  

4 kwietnia 2014 Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Krakowie zorganizowało I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Językach Obcych.

Konkurs okazał się sukcesem dla naszych uczniów.

Natalia Pietrzyk z klasy VI a i Gabrysia Wójcik z klasy IV c zajęły ex aequo II miejsce, natomiast III miejsce przypadło Alicji Wójcik z klasy VI a.

Cieszymy się, że laureatki naszego szkolnego konkursu recytatorskiego w języku angielskim zostały również docenione podczas konkursu międzyszkolnego.

Dnia 10 kwietnia 2014 roku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy OMNIBUS 2013. Jego organizatorem jest już dwunasty raz Szkoła Podstawowa nr 88 z os. Szklane Domy 2 w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV, V i VI. Finał składał się z trzech tur. Uczniowie udzielali odpowiedzi przy udziale publiczności.

· I tura: Uczniowie z jednej grupy wiekowej odpowiadają na postawione pytania zgodnie z wcześniej wylosowaną kolejnością odpowiedzi. Każdy uczeń może popełnić dwa błędy. Gdy popełni trzeci błąd, wypada z gry. I tura trwa do momentu, gdy na placu boju zostaną trzy osoby.

· II tura: Uczniowie wybierają pytania i zadania do wykonania. Odpada osoba, która otrzyma najmniejszą ilość punktów.

· III tura: Uczniowie otrzymują identyczne zestawy zadań. Wygrywa ten uczeń, który zdobędzie większą ilość punktów.

W tym roku najlepszym z naszej szkoły był Filip Majorek z klasy Vc – zajął III miejsce w swojej grupie wiekowej.

Uczennica klasy IVc Patrycja Kozaczuk zdobyła IV miejsce.

Szóstoklasiści odpadli w ćwierćfinale. Pewnie teraz już wiedzą więcej o równoległoboku i chlorofilu.

Cieszymy się z Waszych sukcesów!

___________________________________________________

30.03.2014 W VIII Wojewódzkim Konkursie wiedzy w „KRĘGU MITÓW I KULTURY ANTYCZNEJ” list gratulacyjny otrzymała Justyna Noceń z klasy 5a - Gratulujemy
___________________________________________________


27.02.2014 "Mruczący przyjaciel", czyli o obchodach Światowego Dnia Kota. Zobacz

I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mruczący przyjaciel"

27 lutego 2014 r. z okazji Światowego Dnia Kota w Szkole Podstawowej nr 37 na os. Stalowym odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Mruczący przyjaciel", którego współorganizatorem było Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Podczas uroczystości uczestnicy mieli przyjemność poznać poetę, p. Franciszka Klimka, który udzielił dzieciom wywiadu, zaprezentował swoje wiersze oraz mógł wysłuchać ich recytacji prezentowanych przez uczniów z różnych szkół.

I miejsce w tym konkursie zajęła Kinga Rosiek z kl. 3c, a III Anna Chludek z kl. 3a. Wyróżnieniem może się też pochwalić uczennica z kl. 3a-Oliwia Świątko. Dziewczynki zaprezentowały wiersze o kotach, wykazały się poprawną dykcją oraz umiejętnościami aktorskimi. Gratulujemy!!


___________________________________________________

Konkurs pięknego czytania

W dniu 30 stycznia 2014 roku w bibliotece szkolnej odbyły się szkolne eliminacje do VII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W przesłuchaniach wzięło udział 40 uczniów z klas 1-6. I miejsca zdobyli:

1. Kinga Rosiek kl. 3c "Pstryk" Julian Tuwim (opiekun: p. Małgorzata Blacha)
2. Marek Sternal kl. 2a "Paweł i Gaweł" Aleksander Fredro (opiekun: p. Dorota Pąchalska)
3. Karolina Bałabuch kl. 5c fragment "Pana Tadeusza" A. Mickiewicz (opiekun: p. Urszula Piekara)
4. Justyna Noceń kl. 5c "Oda do młodości" Adam Mickiewicz (opiekun: p. Urszula Piekara).

Marek, Karolina oraz Justyna reprezentowali naszą szkołę w etapie międzyszkolnym, który odbył się 5 marca 2014 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

___________________________________________________

20.11.2013 Weronika Przybyszewska z klasy VIa zakwalifikowała się do etapu rejonowego  Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. 6 grudnia Weronika będzie się zmagać z zadaniami na temat „Różne barwy i oblicza Ziemi”. Trzymamy kciuki.

___________________________________________________

XX Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

Z przyjemnością informuje o sukcesie naszych uczniów w jubileuszowym XX Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku. Spośród 250 uczniów małopolskich szkół podstawowych świetnie poradziły sobie dwie uczennice naszej szkoły. Ania Wiśniewska z klasy Va wywalczyła III miejsce, a Katarzyna Holewińska z klasy VI c zajęła IV lokatę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i już zapraszamy uczniów na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się  25 listopada 2013 r. o godz. 14.00 w sali widowiskowej Domu Kultury "Podgórze" przy ul. Sokolskiej 13 w Krakowie.

___________________________________________________

25 października 2013 nasza szkolna drużyna w składzie: Karolina Szałas Kl VI a, Wiktoria Miłaszewska , Gabriela Giza, Maria Mędala Kl VI b, Julia Kwaśniewska, Alicja Marecka Kl VI c wywalczyła IV miejsce w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 82  "Gry i zabawy z językiem angielskim".

 
Projekty, Partnerzy