Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Egzamin ósmoklasisty
Nagrodzeni pracownicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/2018

21.06.2018 W szkolnym konkursie historycznym dla uczniów klas 4-7 podsumowującym realizację programów "Poznaj Kraków" najlepsi okazali się:

W klasach czwartych - Wiktoria Sacha uczennica 4d

W klasach piątych - Gabriela Zybura uczennica 5c

W klasach szóstych - Bartosz Szota uczeń 6b

Serdecznie Gratulujemy!!

20.06.2018 W ramach projektu "Słonecznej Integracji" drużyna z klasy 6b w składzie (Kornelia Feliksiak, Sabina Walęzak, Stanisław Podolski, Jakub Statek) zdobyła I miejsce w grze terenowej w kategorii klas VI

8.06.2018 W konkursie na prezentację multimedialną w programie Power Point na temat „Baśnie z 1001 nocy – Alladyn” laureatką została uczennica klasy 6b -  Kornelia Feliksiak.

Laureatów konkursu zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 8 czerwca o godz. 17.45 w sali teatralnej Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada 100.

Gratulujemy!!!

W dniu 15 maja uczennice klas siódmych Aleksandra Malik, Gabriela Korzeniowska i Natalia Kaczmarczyk reprezentowały naszą szkołę w II Międzyszkolnej Olimpiadzie z Języka Angielskiego organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 82 w Krakowie. Aleksandra Malik zajęła III miejsce a Gabrysia Korzeniowska V. Gratulujemy.

 

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym  

W dniach 24 i 25 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe do 41 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs ten ma na celu podnoszenie kultury oraz  działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Staszek Podolski z kl. 6b oraz Kinga Rosiek, Kinga Smolik i Kacper Wroński z klasy 7c.

We wtorek w Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym „Solne Miasto” uczniowie pisali część teoretyczną, natomiast w środę w Miasteczku Ruchu Drogowego w Wieliczce odbyła się część praktyczna na którą składały się: jazda po miasteczku rowerowym, pokonywanie 6 przeszkód oraz umiejętność udzielania I pomocy przedmedycznej. Turniej ten wymagał ogromnej wiedzy o ruchu drogowym, dużych umiejętności w jeździe na rowerze oraz sprawnego i prawidłowego udzielania I pomocy.

Ekipa z naszej szkoły w tym bardzo trudnym turnieju zdobyła po raz pierwszy w historii szkoły I miejsce i przeszła do etapu wojewódzkiego!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

28 marca odbyła się Gala Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku naszą szkołę w etapie rejonowym reprezentowali: Karol Kryus z kl. IIa, Katarzyna Malcher z kl. IVd, Wiktoria Bobak z kl. Vb oraz Marek Sternal z kl. VIa, który podczas uroczystości odebrał dyplom oraz nagrodę za wyróżnienie.

Laureatowi serdecznie gratulujemy.

W dniach 1-22 marca w naszej szkole odbywał się konkurs plastyczny na wykonanie najpiękniejszej kartki świątecznej o tematyce wielkanocnej z motywem pociągu związany z projektem Erasmus+.

Spośród wielu prac nagrodzono:

I miejsce: Filip Wieser i  Maria Czajkowska z kl. 4b

II miejsce: Gabriela Zybura z kl. 5c

III miejsce ex aequo: Bartłomiej Migda z kl. 4c i Kornelia Feliksiak z kl. 6b.

Wyróżnienia otrzymali: Maja Jakubek z kl. 2a Dominika Paczwa z kl. 6b Sylwia Śmiałek z kl. 1a Jakub Grabarczyk z kl. 1b Nikola Niziołek z kl. 1a Amelia Ziemska i Lena Cichopek z kl. 3b Aleksander Lekart-Ziobrowski z kl. "0"

Najpiękniej wykonane kartki zostały wysłane do partnerów projektu Erasmus+. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas obchodów Święta Szkoły. Zapraszamy na wystawę prac do biblioteki szkolnej.

W dniu 27.02.2018 r został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na maskotkę projektu Erazmus+. Na konkurs zostały  złożone 24 prace z klas 0-7. Z pośród wielu kolorowych propozycji wyłoniono 3 prace, które wezmą udział w II międzynarodowym etapie konkursu.

Trzy nagrodzone projekty maskotek wykonali: Paulina Ślęzak 5a, Kornelia Feliksiak 6b, Gabriela Zybura 5c.

Należy wyróżnić również prace, które wykonali: Nikola Kapera 4c, Kacper Knowa oddział 0, Krzysztof i Stanisław Podolski  4b i 6b, Joanna Czmyr i Wiktoria Czyż 3d. Gratulujemy!

 

XV edycja Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego

30 i 31 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury zakończyły się finałowe przesłuchania XV edycji Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Poprzedziły je eliminacje szkolne i rejonowe. Spośród sześciu naszych reprezentantów do finału dostała się tylko uczennica klasy Ib Maria Sternal, która ostatecznie zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

W dniu 7.02.2018r. w naszej szkole odbył się już po raz drugi konkurs pięknego czytania w języku angielskim. Dzieci czytały fragmenty utworów literackich, dokumentalnych oraz różnego rodzaju prozę autorstwa anglojęzycznych pisarzy. Jury po wysłuchaniu wszystkich kandydatów, ich akcentu, dykcji, poprawności fonetycznej oraz intonacji, wyłoniło najlepiej czytających wśród danej grupy rówieśniczej. Wyniki prezentują się następująco:

W klasach 7  – Kinga Rosiek  kl 7c

W klasach 6 – Bartosz Szota kl 6b

W klasach 5 – Hałatek Jakub kl 5c

W klasach 4 – Katarzyna Malcher kl 4d

Wyróżnienie dla Marka Kopeć z kl 7c

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki, w której znajdują się bogate zbiory utworów w języku angielskim i nie tylko.

Szkolny konkurs recytatorski

15 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do XV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego.
Jury wysłuchało  recytatorów, którzy mieli za zadanie przedstawić poezję i fragment prozy, w sumie wystąpienie nie mogło przekroczyć 4 minut.

Laureatami w grupie klas IV-VI zostali:

miejsce I – Katarzyna Malcher z klasy 4d

miejsce II – Marek Sternal z klasy 6a

miejsce III – Anna Pietrzak z klasy 4 d

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

11 grudnia 2017 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Kartka z Krakowa" w którym  wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Karolina Ciejek z klasy 7a Konkurs organizowało    jak co roku  Centrum Młodzieży im . H.  Jordana w Krakowie. Dumni jesteśmy, z faktu , że zauważono pracę Karoliny choć na konkurs nadesłano 852 prace. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 22 XI 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 126 odbył się już po raz piętnasty Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Nowohuccy mistrzowie ortografii, w którym uczestniczyli uczniowie klas V-VII nowohuckich szkół podstawowych.

Gości powitali uczniowie klasy VI b fragmentem wokalnym z przedstawienia Czary Mary, przygotowanym przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem pani Lucyny Bukalskiej.

Naszą szkołę w ortograficznych zmaganiach reprezentowało czworo uczniów:

Damian Bednarz-Wołoch klasa VIb

Aleksandra Malik klasa VIIa

Zuzanna Zajda klasa VIIb

Gabriela Korzeniowska klasa VIIc

Niezmiernie cieszy nas fakt, że laureatką konkursu została Gabriela Korzeniowska, zajmując I miejsce.  Gabrysia  otrzyma tytuł  mistrza ortografii oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy XV.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni!

 

Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

W tegorocznym XXIV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku w kategorii test wiedzy:

V miejsce zdobyła uczennica klasy 6b - Kornelia Feliksiak

Serdecznie Gratulujemy!

 

Konkurs na logo projektu Erasmus + Take the e-train.

Spośród złożonych prac  komisja postanowiła wyróżnić prace następujących uczniów: Laura Lubaś VI a, Patrycja Mak VII a, Kinga Smolik VII c, Magdalena Kos VII a Wiktoria Małaczek VII a, Karolina Cyrek VII c, Kinga Rosiek VII c.

 

 

 

 
Projekty, Partnerzy