Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2025/2026
Z wielką satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 8b
Piotr Malcher został finalistą etapu wojewódzkiego
Małopolskiego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół
podstawowych.
Z dumą informujemy, że Jakub Musiał uczeń klasy 8a
został finalistą etapu wojewódzkiego Małopolskiego
Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych.
To znakomity sukces będący efektem talentu,
systematycznej pracy oraz pasji do nauki.
Gratulujemy Jakubowi tego osiągnięcia
i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy naprawdę dumni.
KONKURSY KURATORYJNE
Z ogromną radością informujemy o kolejnych sukcesach
naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapów
wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych
przez Małopolskie Kuratorium Oświaty Gratulacje dla:
Jakuba Musiała z klasy 8a z fizyki
Piotra Malchera z klasy 8b z chemii
Przypominamy również, że wcześniej do etapu
wojewódzkiego konkursu matematycznego zakwalifikowali
się:
Jakub Musiał z klasy 8a
Kamil Szawel z klasy 8a
Z ogromną radością informujemy, że Jakub Musiał
oraz Kamil Szawel z klasy 8a osiągnęli znakomity wynik w
rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Matematycznego.
Obaj uczniwoie znacznie przekroczyli prób 90 %,
cowłaśniwie oznacza pewne zakwalifikwoanie do etapu
wojewódzkiego.
Jakub Musiał rozwiązał wszystkie zadania
bezbłędnie, uzyskując 100%!
Z radością informuję o następnych sukcesach naszych
uczniów
Hanna Kwinta z klasy 7b zakwalifikowała się do
rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Biologicznego.
Jesteśmy dumni ponieważ uczniowie Jakub Musiał z klasy
8a Kamil Szawel z klasy 8a dostali się do rejonowego etapu Małopolskiego
Konkursu Fizycznego.
Jakub Musiał i Kamil Szawel - obaj z 8a -
zakwalifikowali się do rejonowego etapu Małopolskiego
Konkursu Matematycznego.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
----------------------------------------------------
15 czerwca 2026 r., podczas Dnia Otwartego Magistratu
Krakowskiego, Joanna Szostek odebrała nagrodę za zajęcie
II miejsca w projekcie „Uczeń Obywatel”. To wyjątkowe
wyróżnienie jest dowodem zaangażowania, kreatywności
naszej uczennicy!


Miło mi poinformować, że w konkursie plastycznym "A taka
jest Moja Mama..." organizowanym z okazji Dnia Matki
wyróżnienie zdobyła Alicja Karcz z kl.1b

Gratulujemy!
Organizator konkursu: Centrum Handlowe M1 w Krakowie.
Opiekun artystyczny: Iwona Knapik
9.06.2026r. odbył się w naszej szkole konkurs
kaligraficzny klas pierwszych.
Laureaci:
1 msc. Tymoteusz Drużkowski - kl 1 b
2 msc. Maksymilian Morawian - kl. 1 b
3 msc. Julia Bodziony - kl. 1 a
Gratuluję laureatom i życzę kolejnych sukcesów w
przyszłości.
Organizator konkursu: Barbara Urbaniec
W klasach drugich odbył się szkolny konkurs matematyczny.
Wyniki konkursu:
Zbigniew Krupa 2b- I miejsce
Yehor Zaliznyi 2b- II miejsce
Julek Oleksak 2a- III miejsce
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję :) Życzę
dalszych sukcesów matematycznych. Opiekun konkursu:
Agata Ząbczyk
Z radością informujemy, że 23 uczniów naszej szkoły
wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Memory Master
dla klas 4-8, sprawdzającym znajomość słownictwa z
języka angielskiego.
W zależności od kategorii wiekowej, uczestnicy musieli
opanować od 350 do nawet 1500 słówek!
Szczególne gratulacje kierujemy do Jakuba Malchera z
klasy 6b, który uzyskał 99/100 punktów, osiągając
najwyższy wynik w szkole.
WYNIKI UCZNIÓW:
Laureaci II stopnia:
•Jakub Malcher, klasa 6b – 99/100 pkt
•Veronika Moskalenko, klasa 5a – 96/100 pkt
Laureaci III stopnia:
•Mikołaj Sielawa, klasa 5a – 93/100 pkt
•Emilia Panek, klasa 7b – 92/100 pkt
•Aleksander Simankowicz, klasa 6b – 92/100 pkt
•Emilia Poznańska, klasa 5b – 90/100 pkt
•Agata Kaźmierczak, klasa 8b – 90/100 pkt
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy
do udziału w kolejnych edycjach konkursu!
W naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny klas
drugich.
Wyniki konkursu:
Hubert Spytek 2a- I miejsce
Nonna Vinnyk 2a- II miejsce
Klara Choma i Laura Buczek 2b - III miejsce
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję :) Życzę
dalszych sukcesów. Opiekun konkursu: Agata Ząbczyk
26 III w naszej szkole odbył się etap szkolny
Międzyszkolnej Olimpiady Matematycznej klas trzecich -
MATFANEK 2026.
Laureatami zostali:
1 miejsce - Laura Stenwak
2 miejsce - Barbara Szostek
3 miejsce - Ksawier Radomski.
Gratulujemy zwycięzcom. Będziemy trzymać kciuki za
powodzenie na kolejnym etapie zmagań. Organizator
szkolnych eliminacji: Barbara Urbaniec
Wyniki konkursu plastycznego „Morskie opowieści”
Organizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry.
Jury postanowiło przyznać nagrody za szczególne walory
artystyczne, kreatywność oraz oryginalne podejście do
tematu konkursu.
Kategoria: dzieci (10–12 lat)
II miejsce: Oliwia Cabała (11 lat), tytuł pracy: „Tajemnicza
głębia”
Wyróżnienie: Urszula Świerk (10 lat), tytuł pracy: „Morska
ucieczka”
Kategoria: młodzież (13–15 lat) I miejsce: Aleksander
Simankowicz (13 lat), tytuł pracy: „Davy Jones”
Miło nam poinformować że:
Agata Kaźmierczak zajęła I miejsce
w 3. edycji konkursu "Sztuk-Mistrzowie. Śladami
Twórców. Anna Jagiellonka" organizowanego przez
szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie.
Gratulacje!!

V Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
Mamy przyjemność poinformować, że uczennica naszej
szkoły - Joanna Szostek z klasy 7a przeszła kwalifikacje
do II etapu konkursu.
Czekamy na dalszy sukces.
Wręczenie dyplomów i nagród za konkurs „Bożonarodzeniowa
kartka świąteczna” - Barbarze Fert i Nikoli
Gutkowskiej



9 grudnia 2025 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I.
Gałczyńskiego na ul.Beskidzkiej w Krakowie odbyło się
uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie
pamiątkowych dyplomów i nagród!


Z radością informuję o następnych sukcesach
naszych uczniów
Agnieszka Grzywa z 8b
Jakub Musiał z 8a
zakwalifikowali się do rejonowego etapu Małopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego.
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
XIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNYM "KOLORY
LETNICH WSPOMNIEŃ"
praca Laury Stenwak z kl.3a została nagrodzona.
Serdecznie gratulujemy!
Opiekun artystyczny: Iwona Knapik
Konkurs fotograficzny organizowany przez Centrum
Kultury Podgórza "Żywioły Krakowa"
II MIEJSCE ZDOBYŁA: ZUZANNA LUPA klasa 6b
GRATULACJE!
Konkurs plastyczny organizowany przez Klub 6
Batalionu Dowodzenia w Krakowie "Kraków moje
miasto-jesienne impresje"
wyróżnienie zdobyła: Płoszowska Marlena klasa 5a
Gratulacje!
opiekun artystyczny: Agnieszka Kolendowska-Weryńska
Uczeń naszej szkoły PIOTR MALCHER — zajął II miejsce w
trzeciej edycji konkursu recytatorskiego poezji Tadeusza
Śliwiaka „Na krakowskim rynku”.
Gratulujemy!
W konkursie plastycznym „Jesienny bukiet ” organizowanym
przez MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie nagrodę
zdobyła:
URSZULA ŚWIERK z klasy 4B
Gratulujemy!