Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Egzamin ósmoklasisty
Nagrodzeni pracownicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2025/2026

Z wielką satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 8b Piotr Malcher został finalistą etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych.

Z dumą informujemy, że Jakub Musiał uczeń klasy 8a został finalistą etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych.

To znakomity sukces będący efektem talentu, systematycznej pracy oraz pasji do nauki.

 Gratulujemy Jakubowi tego osiągnięcia
i życzymy dalszych sukcesów.

Jesteśmy naprawdę dumni.

KONKURSY KURATORYJNE

Z ogromną radością informujemy o kolejnych sukcesach naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty Gratulacje dla:

Jakuba Musiała z klasy 8a z fizyki

Piotra Malchera z klasy 8b z chemii

Przypominamy również, że wcześniej do etapu wojewódzkiego konkursu matematycznego zakwalifikowali się:

Jakub Musiał z klasy 8a

Kamil Szawel z klasy 8a

Z ogromną radością informujemy, że Jakub Musiał oraz Kamil Szawel z klasy 8a osiągnęli znakomity wynik w rejonowym etapie Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Obaj uczniwoie znacznie przekroczyli prób 90 %, cowłaśniwie oznacza pewne zakwalifikwoanie do etapu wojewódzkiego.

Jakub Musiał rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie, uzyskując 100%!

Z radością informuję o następnych sukcesach naszych uczniów

Hanna Kwinta z klasy 7b zakwalifikowała się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Biologicznego.

Jesteśmy dumni ponieważ uczniowie Jakub Musiał z klasy 8a Kamil Szawel z klasy 8a dostali się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Fizycznego.

Jakub Musiał i Kamil Szawel - obaj z 8a - zakwalifikowali się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

----------------------------------------------------

15 czerwca 2026 r., podczas Dnia Otwartego Magistratu Krakowskiego, Joanna Szostek odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w projekcie „Uczeń Obywatel”. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem zaangażowania, kreatywności naszej uczennicy!

Miło mi poinformować, że w konkursie plastycznym "A taka jest Moja Mama..." organizowanym z okazji Dnia Matki wyróżnienie zdobyła Alicja Karcz z kl.1b

Gratulujemy!

Organizator konkursu: Centrum Handlowe M1 w Krakowie. Opiekun artystyczny: Iwona Knapik

9.06.2026r. odbył się w naszej szkole konkurs kaligraficzny klas pierwszych.

Laureaci:

1 msc. Tymoteusz Drużkowski - kl 1 b

2 msc. Maksymilian Morawian - kl. 1 b

3 msc. Julia Bodziony - kl. 1 a

Gratuluję laureatom i życzę kolejnych sukcesów w przyszłości.

Organizator konkursu: Barbara Urbaniec

W klasach drugich odbył się szkolny konkurs matematyczny.

Wyniki konkursu:
Zbigniew Krupa 2b- I miejsce

Yehor Zaliznyi 2b- II miejsce

Julek Oleksak 2a- III miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję :) Życzę dalszych sukcesów matematycznych. Opiekun konkursu: Agata Ząbczyk

 

Z radością informujemy, że 23 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Memory Master dla klas 4-8, sprawdzającym znajomość słownictwa z języka angielskiego.

W zależności od kategorii wiekowej, uczestnicy musieli opanować od 350 do nawet 1500 słówek!

Szczególne gratulacje kierujemy do Jakuba Malchera z klasy 6b, który uzyskał 99/100 punktów, osiągając najwyższy wynik w szkole.

WYNIKI UCZNIÓW:

Laureaci II stopnia:

•Jakub Malcher, klasa 6b – 99/100 pkt

•Veronika Moskalenko, klasa 5a – 96/100 pkt

Laureaci III stopnia:

•Mikołaj Sielawa, klasa 5a – 93/100 pkt

•Emilia Panek, klasa 7b – 92/100 pkt

•Aleksander Simankowicz, klasa 6b – 92/100 pkt

•Emilia Poznańska, klasa 5b – 90/100 pkt

•Agata Kaźmierczak, klasa 8b – 90/100 pkt

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

W naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny klas drugich.

Wyniki konkursu:

Hubert Spytek 2a- I miejsce

Nonna Vinnyk 2a- II miejsce

Klara Choma i Laura Buczek 2b - III miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję :) Życzę dalszych sukcesów. Opiekun konkursu: Agata Ząbczyk

26 III w naszej szkole odbył się etap szkolny Międzyszkolnej Olimpiady Matematycznej klas trzecich - MATFANEK 2026.

Laureatami zostali:
1 miejsce - Laura Stenwak
2 miejsce - Barbara Szostek
3 miejsce - Ksawier Radomski.

Gratulujemy zwycięzcom. Będziemy trzymać kciuki za powodzenie na kolejnym etapie zmagań. Organizator szkolnych eliminacji: Barbara Urbaniec

 

Wyniki konkursu plastycznego „Morskie opowieści” Organizator: Centrum Kultury Podgórza – Klub Aleksandry.

Jury postanowiło przyznać nagrody za szczególne walory artystyczne, kreatywność oraz oryginalne podejście do tematu konkursu.

Kategoria: dzieci (10–12 lat)
II miejsce: Oliwia Cabała (11 lat), tytuł pracy: „Tajemnicza głębia”

Wyróżnienie: Urszula Świerk (10 lat), tytuł pracy: „Morska ucieczka”

Kategoria: młodzież (13–15 lat) I miejsce: Aleksander Simankowicz (13 lat), tytuł pracy: „Davy Jones”

Miło nam poinformować że:
Agata Kaźmierczak zajęła I miejsce
w 3. edycji konkursu "Sztuk-Mistrzowie. Śladami Twórców. Anna Jagiellonka" organizowanego przez szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie.
Gratulacje!!  

V Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

Mamy przyjemność poinformować, że uczennica naszej szkoły - Joanna Szostek z klasy 7a przeszła kwalifikacje do II etapu konkursu.

Czekamy na dalszy sukces. 

 

Wręczenie dyplomów i nagród za konkurs „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna” -  Barbarze Fert i Nikoli Gutkowskiej

9 grudnia 2025 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego na ul.Beskidzkiej w Krakowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród!

 

Z radością informuję o następnych sukcesach naszych uczniów

Agnieszka Grzywa z 8b

Jakub Musiał z 8a

zakwalifikowali się do rejonowego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

XIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNYM "KOLORY LETNICH WSPOMNIEŃ"

praca Laury Stenwak z kl.3a została nagrodzona.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun artystyczny: Iwona Knapik

Konkurs fotograficzny organizowany przez Centrum Kultury Podgórza "Żywioły Krakowa"

II MIEJSCE ZDOBYŁA: ZUZANNA LUPA klasa 6b

GRATULACJE!

Konkurs plastyczny organizowany przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie "Kraków moje miasto-jesienne impresje"

wyróżnienie zdobyła: Płoszowska Marlena klasa 5a

Gratulacje!

opiekun artystyczny: Agnieszka Kolendowska-Weryńska

 

Uczeń naszej szkoły PIOTR MALCHER — zajął II miejsce w trzeciej edycji konkursu recytatorskiego poezji Tadeusza Śliwiaka „Na krakowskim rynku”.

Gratulujemy!

W konkursie plastycznym „Jesienny bukiet ” organizowanym przez MDK im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie nagrodę zdobyła:

URSZULA ŚWIERK z klasy 4B

Gratulujemy!

 

 

 
Projekty, Partnerzy