Sukcesy uczniów
Sukcesy świetlicy

Osiągnięcia szkoły

Sukcesy uczniów w roku szkolny 2010/2011

Konkursy w ramach projektu edukacyjnego "Uczeń -Obywatel"
Drużyna  uczniów klasy VI b w składzie: Kamil Chachurski,  Patrycja Wędel, Julia Wicher zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o samorządzie krakowskim w ramach projektu edukacyjnego "Uczeń -Obywatel". Uczniowie zdobyli również nagrodę w konkursie fotograficznym  "Najciekawsze miejsca w mojej dzielnicy".
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Barbary Płonki.

31 maja 2011 roku odbył się w szkole coroczny Konkurs Wiedzy o Krakowie, w  którym wzięło udział 18 uczniów klas VI. Oto zwycięzcy: I miejsce - Julian Mularczyk kl. VI c, II miejsce  - Michał Dembowski kl. VI b, III miejsce - Dawid Rowiński kl. VI a

27 maja 2011r. odbył się  w naszej szkole konkurs przyrodniczy dla uczniów klas czwartych „Żyjemy zdrowo”. Tematyka konkursu dotyczyła budowy organizmu człowieka i zdrowego trybu życia.
Wyniki konkursu: Andrzej Śliwa   kl. IV c   - I miejsce, Natalia Pająk kl. IV a   -     II miejsce, Jacek Makuch  kl. IV b  i  Kamil Kremer   -  III miejsce  ex aequo

27 kwietnia  2011 odbył się szkolny konkurs recytatorski "Wiersze z kroplą wiosny, lata i miłości". Jury przyznało następujące nagrody:
nagroda specjalna za dojrzałą interpretację wiersza Adama Asnyka dla Kasi Lebicy z klasy Va,
I miejsce zajęli ex aequo Kamil Broda z klasy IVc i Gabrysia Sabatowicz
z klasy Va,
II miejsce również ex aequo dla Małgosi Lebicy z klasy Va i Jana Hittera
z klasy Vb.

15 kwietnia 2011 w Gimnazjum nr 50 odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej dla Szkół Podstawowych. Uczennica klasy VI b Alicja Bednarz zajęła II miejsce w kategorii soliści klas 4-6. W kategorii duety
i zespoły również II miejsce wywalczył zespół  „The Stars” w składzie: Gabriela Siwiec kl VB, Izabela Gruchała kl Vb, Karolina Katarzyńska kl Vb, Julia Sołtys kl Vb, Alicja Bednarz kl VI b, Julia Wicher kl VI b, Gabriela Sabatowicz kl Va, Natalia Leks kl Va, Wiktoria Czaicka kl Va, Patrycja Tabiś kl Va.

14 kwietnia 2011- odbył się w Szkole Podstawowej nr 85 Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pt. ”Niezwykłe przygody Kropelki Wody”, w którym już po raz trzeci zajęły I miejsce nasze uczennice: Katarzyna Lebica, Małgorzata Lebica, Gabriela Sabatowicz z klasy Va.

Uczennice przygotowała pani Marta Maciaszkiewicz.

7 kwietnia 2011 W międzyszkolnym konkursie plastycznego dla uczniów świetlic  „KALIGRAM – ZWIERZĘTA”  w języku angielskim II miejsce wśród klas drugich zdobyła Julia Kopeć

1 kwietnia 2011 w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas IV, V i VI. "Mistrzami ortografii” wśród klas IV zostali Adrian Maj z klasy IVc i Kacper Wątkowski z IVa, wśród klas V Klaudia  Antkowiak  z klasy   Vc i Patrycja Tabiś z Va, a w klasach VI najlepszym okazał się Julian Mularczyk z klasy VIc.

18 marca 2011 - odbył się organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową Sióstr Salezjanek Turniej Wiedzy o Języku Angielskim i Kulturze Brytyjskiej.  Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Julian Mularczyk kl VIc, Patryk Jazgar Kl Vb, Gabriela Sabatowicz kl Va zajęła III miejsce.

16 marca 2011 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Krakowskim Konkursie Recytatorskim, zorganizowanym przez   Nowohuckie Centrum Kultury. Wyróżnienia otrzymali:
Julian Mularczyk kl. VI c
Olaf Jarmołowicz kl. IV c

Uczniów przygotowała pani Agnieszka Budzisz-Cebulak

11 marca 2011 - odbył się  etap wojewódzki XVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia" dla szkół podstawowych. Uczennica klasy VIa Karolina Dziura została laureatką konkursu.

Opiekun: mgr Barbara Płonka

21-23 luty 2011 odbyły się przesłuchania do IV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Zwycięzcami szkolnych eliminacji zostali: Ernest Piec z kl. Vb oraz Karolina Bałabuch z kl. IIc. Jury w składzie: p. Ewa Krząścik, p. Maria Zając, p. Małgorzata Sobczyk, p. Agnieszka Słupek wyróżniło laureatów za ciekawą interpretację tekstu, nienaganną dykcję, dobry przekaz emocji oraz dużą swobodę czytania. Finał międzyszkolny konkursu odbył się 9.03.2011 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

3 grudnia 2010 -  W Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej" organizowanym przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, nasi uczniowie zdobyli: wyróżnienie - Janek Hitter z klasy 5b,
 list gratulacyjny - Julian Mularczyk z klasy 6c.

Uczniowie  przygotowywani pod kierunkiem pani Barbary Płonki

IX 2010 - Bartłomiej Armatys z klasy IV A zajął III miejsce
w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych
 – Finał Miasta Krakowa i tym samym zakwalifikował się do Mistrzostw
Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych,
które odbędą się w Nowym Targu.

IX 2010 - Paulina Borla trzecie miejsce w kategorii klas VI dziewcząt
w Indywidualnych biegach przełajowych rejonu Nowa Huta.

IX 2010 - Mitingu Lekkoatletyczny rejonu Nowa Huta.
Kamil Rokosz II miejsce na dystansie 60m z wynikiem 9.15 sek.,
Paulina Modelska I miejsce na dystansie 300m z wynikiem 52,9 sek.