Prasa o szkole

Szko³a Podstawowa nr 86 w Krakowie jest jedn± z najlepszych szkó³ podstawowych w naszym mie¶cie.

Szko³a Podstawowa nr 86 w Krakowie jest szko³± z wieloletnimi tradycjami i du¿ymi osi±gniêciami.

Uzyskujemy wysokie efekty pracy dydaktycznej. Ostatnie lata to 6,7 i 8 stanin w egzaminie ósmoklasisty oraz 8 i 7 stanin w sprawdzianie w klasie 6. Mo¿emy siê pochwaliæ finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych, artystycznych oraz zawodów sportowych.

Nasi nauczyciele s± bardzo aktywni w tworzeniu i realizowaniu ró¿norodnych projektów edukacyjnych, w tym miêdzynarodowych.

Czterokrotnie realizowali¶my projekty ze szko³ami z ró¿nych krajów europejskich (z Czech, W³och, Grecji, Bu³garii, Litwy, Portugalii, Wêgier, Islandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii) w ramach Partnerskiej Wspó³pracy Szkó³ Programu Erasmus +. Ostatni projekt zosta³ wyró¿niony i podany jako przyk³ad dobrej praktyki. W ubieg³ym roku uczniowie mieli okazjê braæ udzia³ w kilkudniowym spotkaniu miêdzynarodowym, podczas, którego porozumiewali siê z kolegami z Bu³garii i Rumunii wy³±cznie w jêzyku angielskim.

W ramach poszerzania oferty szko³y i pog³êbiania wiedzy oraz rozwijania umiejêtno¶ci nauczyciele brali udzia³ miedzy innymi w projektach i programach: MEGA MISJA, My¶lê, decydujê, dzia³am, S³oneczna InteGRAcja, Good Behavior Game, Zaprogramuj przysz³o¶æ.

Nauczyciele naszej szko³y chêtnie podejmuj± dzia³alno¶æ innowacyjn± w zakresie jêzyka angielskiego, informatyki i edukacji regionalnej.

Dbamy nie tylko o solidne podstawy nauczania, ale staramy siê równie¿ zapewniæ wychowankom atrakcyjne formy spêdzania wolnego czasu, rozwijaj±ce wszechstronne zainteresowania uczniów. Na terenie szko³y dzia³a obecnie wiele kó³ zainteresowañ: plastyczne, muzyczne, filmowe, programowania, matematyczne, szachowe, sportowe.

W ramach ferii zimowych i letnich organizujemy akcje: Lato w szkole i Zima w szkole, które ciesz± siê du¿ym zainteresowaniem i bardzo dobr± opini± w¶ród dzieci i ich opiekunów.

Poza nauczaniem szko³a bardzo du¿± wagê przywi±zuje do wychowania i stara siê pokazywaæ jak byæ wra¿liwym cz³owiekiem. S³u¿y temu sta³a wspó³praca z Hospicjum im. ¦w. £azarza, domem opieki, domami dziecka. Organizujemy zbiórki pieniêdzy oraz potrzebnych produktów i odzie¿y na rzecz domów dziecka, schronisk dla zwierz±t, Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy. Prê¿nie dzia³a Szkolne Ko³o Wolontariatu. Daje mo¿liwo¶æ wykazania siê starszym uczniom oraz wsparcie dla potrzebuj±cych.

Szko³a dba o zaspokajanie potrzeb uczniów poprzez opiekê pedagoga, psychologa, logopedy. Organizuje wiele zajêæ w ma³ych grupach i indywidualnie: zajêcia korekcyjno-kompensacyjne, wyrównawcze, rewalidacyjne, logopedyczne.