Prasa o szkole

Szko豉 Podstawowa nr 86 w Krakowie jest jedn z najlepszych szk馧 podstawowych w naszym mie軼ie.

Szko豉 Podstawowa nr 86 w Krakowie jest szko陰 z wieloletnimi tradycjami i du篡mi osi庵ni璚iami.

Uzyskujemy wysokie efekty pracy dydaktycznej. Ostatnie lata to 6,7 i 8 stanin w egzaminie 鏀moklasisty oraz 8 i 7 stanin w sprawdzianie w klasie 6. Mo瞠my si pochwali finalistami i laureatami konkurs闚 przedmiotowych, artystycznych oraz zawod闚 sportowych.

Nasi nauczyciele s bardzo aktywni w tworzeniu i realizowaniu r騜norodnych projekt闚 edukacyjnych, w tym mi璠zynarodowych.

Czterokrotnie realizowali鄉y projekty ze szko豉mi z r騜nych kraj闚 europejskich (z Czech, W這ch, Grecji, Bu貪arii, Litwy, Portugalii, W璕ier, Islandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii) w ramach Partnerskiej Wsp馧pracy Szk馧 Programu Erasmus +. Ostatni projekt zosta wyr騜niony i podany jako przyk豉d dobrej praktyki. W ubieg造m roku uczniowie mieli okazj bra udzia w kilkudniowym spotkaniu mi璠zynarodowym, podczas, kt鏎ego porozumiewali si z kolegami z Bu貪arii i Rumunii wy陰cznie w j瞛yku angielskim.

W ramach poszerzania oferty szko造 i pog喚biania wiedzy oraz rozwijania umiej皻no軼i nauczyciele brali udzia miedzy innymi w projektach i programach: MEGA MISJA, My郵, decyduj, dzia豉m, S這neczna InteGRAcja, Good Behavior Game, Zaprogramuj przysz這嗆.

Nauczyciele naszej szko造 ch皻nie podejmuj dzia豉lno嗆 innowacyjn w zakresie j瞛yka angielskiego, informatyki i edukacji regionalnej.

Dbamy nie tylko o solidne podstawy nauczania, ale staramy si r闚nie zapewni wychowankom atrakcyjne formy sp璠zania wolnego czasu, rozwijaj帷e wszechstronne zainteresowania uczni闚. Na terenie szko造 dzia豉 obecnie wiele k馧 zainteresowa: plastyczne, muzyczne, filmowe, programowania, matematyczne, szachowe, sportowe.

W ramach ferii zimowych i letnich organizujemy akcje: Lato w szkole i Zima w szkole, kt鏎e ciesz si du篡m zainteresowaniem i bardzo dobr opini w鈔鏚 dzieci i ich opiekun闚.

Poza nauczaniem szko豉 bardzo du膨 wag przywi您uje do wychowania i stara si pokazywa jak by wra磧iwym cz這wiekiem. S逝篡 temu sta豉 wsp馧praca z Hospicjum im. 安. ζzarza, domem opieki, domami dziecka. Organizujemy zbi鏎ki pieni璠zy oraz potrzebnych produkt闚 i odzie篡 na rzecz dom闚 dziecka, schronisk dla zwierz徠, Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy. Pr篹nie dzia豉 Szkolne Ko這 Wolontariatu. Daje mo磧iwo嗆 wykazania si starszym uczniom oraz wsparcie dla potrzebuj帷ych.

Szko豉 dba o zaspokajanie potrzeb uczni闚 poprzez opiek pedagoga, psychologa, logopedy. Organizuje wiele zaj耩 w ma造ch grupach i indywidualnie: zaj璚ia korekcyjno-kompensacyjne, wyr闚nawcze, rewalidacyjne, logopedyczne.