Prasa o szkole

Szko豉 Podstawowa nr 86 w Krakowie jest jedn z najlepszych szk馧 podstawowych w naszym mie軼ie.

Szko豉 Podstawowa nr 86 w Krakowie jest jedn z lepszych szk馧 podstawowych w naszym mie軼ie. Uzyskujemy wysokie efekty pracy dydaktycznej. Ostatnie dwa lata to 8 i 7 stanin w sprawdzianie w klasie 6. Mamy tak瞠 bardzo dobre wyniki w badaniu OBUT. Mo瞠my si pochwali finalistami
i laureatami konkurs闚 przedmiotowych, artystycznych oraz zawod闚 sportowych. Najwi瘯szymi sukcesami s: I miejsce naszego ucznia w Ma這polskim Konkursie Matematycznym,
I miejsce w finale wojew鏚zkim Ma這polskich Bieg闚 Prze豉jowych oraz tytu laureata wojew鏚zkiego etapu Og鏊nopolskiego Konkursu Historycznego "Losy 穎軟ierza
i dzieje or篹a polskiego ".

Nasi nauczyciele s bardzo aktywni w tworzeniu i realizowaniu projekt闚. W ramach Comeniusa korzystali鄉y czterokrotnie z asystent闚 j瞛ykowych, kt鏎zy prowadzili dodatkowe zaj璚ia z dzie熤i. Trzykrotnie realizowali鄉y projekty ze szko豉mi z r騜nych kraj闚 europejskich (z Czech, W這ch, Grecji, Bu貪arii, Portugalii, W璕ier, Islandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii) w ramach Partnerskiej Wsp馧pracy Szk馧. Anga簑j si tak瞠 w kszta販enie przysz造ch nauczycieli – projekty: PRAKTYCZNE WYCHOWANIE FIZYCZNE, „USUS EST OPTIMUS MAGISTER – PRAKTYKA JEST NAJLEPSZYM NAUCZYCIELEM”.

W ramach poszerzania oferty szko造 i pog喚biania wiedzy oraz rozwijania umiej皻no軼i nauczyciele brali udzia miedzy innymi w projektach i programach: Moje pierwsze pieni康ze, Akademia M這dych Matematyk闚, Ocenianie Kszta速uj帷e w Szkole  Ucz帷ej si, Wspomaganie Rozwoju Szk馧 w Gminie Miejskiej Krak闚, Indywidualizacja nauczania i wychowania uczni闚 klas I-III szk馧 podstawowych prowadzonych przez Gmin Miejsk Krak闚.

Nauczyciele naszej szko造 ch皻nie podejmuj dzia豉lno嗆 innowacyjn:

„PIKTOGRAFIA” wprowadzenie nowatorskich 鈔odk闚 dydaktycznych i  metod pracy z uczniem.

„Od jaskiniowca do naukowca” indywidualizacja nauczania, przygotowanie pomocy dostosowanych do potrzeb dzieci, praca bez podr璚znik闚.

„Krak闚 – moje miasto, moja historia” - edukacja regionalna rozszerzaj帷a tre軼i nauczania.

„English is fun”, „Speak up English every day” – poszerzenie nauczania j瞛yka angielskiego o tre軼i kulturowe i doskonalenie komunikacji w j瞛yku obcym.

„Edukacja przez szachy”  - nauka gry w szachy w klasach 2.

Dbamy nie tylko o solidne podstawy nauczania, ale staramy si r闚nie zapewni wychowankom atrakcyjne formy sp璠zania wolnego czasu, rozwijaj帷e wszechstronne zainteresowania uczni闚. Na terenie szko造 dzia豉 wiele k馧 zainteresowa: plastyczne, komputerowe, matematyczne, dziennikarskie, przyrodnicze, szachowe, polonistyczne, mitologiczne, j瞛yka angielskiego, biblijne. Dzia豉j zespo造 gitarowe.

Poza  nauczaniem szko豉 bardzo du膨 wag przywi您uje do wychowania i stara si pokazywa jak by wra磧iwym cz這wiekiem. S逝篡 temu sta豉 wsp馧praca z Hospicjum im. 安. ζzarza, domem opieki, domami dziecka. Organizujemy zbi鏎ki pieni璠zy oraz potrzebnych produkt闚 i odzie篡 na rzecz Wielkiej Orkiestry 安i徠ecznej Pomocy, dom闚 dziecka, schronisk dla zwierz徠, Polskiej Akcji Humanitarnej (dla dzieci w Nepalu). Dla fundacji Rak and Roll uczniowie
i  ich rodzice oddali w這sy na peruki dla chorych dzieci.