Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Sprawdzian klas VI
Konkursy szkolne
Sukcesy świetlicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100-lecie Odzyskania Niepodległości w oczach dziecka" organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 46 w Bytomiu, II miejsce otrzymał Piotr Malcher z klasy 1 b. Gratulujemy.

 

 

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się liczne konkursy.

Na lekcjach języka polskiego wszyscy uczniowie wzięli udział w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Poznajmy tych, którzy okazali się najlepsi w zmaganiu się z pułapkami pisowni polskiej.

W klasach 1-3:

1 miejsce Karolina Prokofiewa 2a, Hanna Gubała 3a

2 miejsce Karol Kryus 3a, Maria Sternal 2b, Joanna Pronobis 2c, Wojciech Lebica 2c

3 miejsce Weronika Kupiec 2a, Wiktoria Smyka 2a, Emilia Gontarska 2b

Wśród uczniów klas czwartych mistrzem Dyktanda został Jan Kaźmierczak z klasy 4c.

Z klas piątych jest to Katarzyna Malcher z klasy 5d.

W klasach szóstych najlepsza okazała się Barbara Obrzut z klasy 6b.

W klasach siódmych mistrzem Dyktanda został Bartosz Szota z klasy 7b.

Zaś w klasach ósmych dwóch uczniów Patrycja Mak z klasy 8a i Jakub Jąkała z klasy 8b.

Oprócz dyktanda uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim „Opowiem ci o niepodległości”. W tej dziedzinie zostały przyznane dwa wyróżnienia – dla Leny Cichopek z klasy 4b i Dawida Maja z klasy 8b.

W konkursie recytatorskim: 1 miejsce ex aequo otrzymują Katarzyna Malcher (kl. 5 d) oraz Gabriela Korzeniowska (kl. 8 c). Wyróżnienia dla Amelii Kapery (kl. 4 a) oraz Filipa Wiesera (kl. 5 b)

W bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania „Droga do wolności”. Laureatem konkursu został Marek Sternal z klasy 7a.

W konkursie na multimedialny komiks pod hasłem „Drogi do niepodległości” zwycięzcą okazał się Bartosz Szota z klasy 7b.

W konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę” jury przyznało następujące miejsca.

I miejsce Martyna Pabian 1a

II miejsce Filip Pałasz 1a i Hanna Bandyk 1b

III miejsce Milena Będkowska 1b i Joanna Szostek „0”

Wyróżnienia: Maja Jakubek 3a, Ola Pałasz 3a, Tomasz Piotrowski 3a, Mikołaj Dajema 1b, Sandra Dajema 4b, Karol Drechny 2c.

W klasowym konkursie pieśni patriotycznych najlepsza okazała się klasy 4d, drugie miejsce zajęła klasa 5c, a trzecie klasa 6c.

GRATULUJEMY!

 W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się liczne konkursy.

Na lekcjach języka polskiego wszyscy uczniowie wzięli udział w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nas językiem ojczystym. Poznajmy tych, którzy okazali się najlepsi w zmaganiu się z pułapkami pisowni polskiej.

W klasach 1-3:

1 miejsce Karolina Prokofiewa 2a, Hanna Gubała 3a
2 miejsce Karol Kryus 3a, Maria Sternal 2b, Joanna Pronobis 2c, Wojciech Lebica 2c
3 miejsce Weronika Kupiec 2a, Wiktoria Smyka 2a, Emilia Gontarska 2b

Wśród uczniów klas czwartych mistrzem Dyktanda został Jan Kaźmierczak z klasy 4c.
Z klas piątych jest to Katarzyna Malcher z klasy 5d.
W klasach szóstych najlepsza okazała się Barbara Obrzut z klasy 6b.
W klasach siódmych mistrzem Dyktanda został Bartosz Szota z klasy 7b.
Zaś w klasach ósmych dwóch uczniów Patrycja Mak z klasy 8a i Jakub Jąkała z klasy 8b.

Oprócz dyktanda uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim „Opowiem ci o niepodległości”. W tej dziedzinie zostały przyznane dwa wyróżnienia – dla Leny Cichopek z klasy 4b i Dawida Maja z klasy 8b.

W konkursie recytatorskim:

1 miejsce ex aequo otrzymują Katarzyna Malcher (kl. 5 d) oraz Gabriela Korzeniowska (kl. 8 c).

Wyróżnienia dla Amelii Kapery (kl. 4 a) oraz Filipa Wiesera (kl. 5 b)

W bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania „Droga do wolności”. Laureatem konkursu został Marek Sternal z klasy 7a.

W konkursie na multimedialny komiks pod hasłem „Drogi do niepodległości” zwycięzca okazał się Bartosz Szota z klasy 7b.

W konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę” jury przyznało następujące miejsca.
I miejsce Martyna Pabian 1a
II miejsce Filip Pałasz 1a i Hanna Bandyk 1b
III miejsce Milena Będkowska 1b i Joanna Szostek „0” Wyróżnienia: Maja Jakubek 3a, Ola Pałasz 3a, Tomasz Piotrowski 3a, Mikołaj Dajema 1b, Sandra Dajema 4b, Karol Drechny 2c.

W klasowym konkursie pieśni patriotycznych najlepsza okazała się klasy 4d, drugie miejsce zajęła klasa 5c, a trzecie klasa 6c.

GRATULUJEMY.

5 października 2018 roku na terenie AWF odbyły się sztafetowe biegi przełajowe 10x1000 metrów. Wzięły w nich udział dziewczęta z klas 4-6, zajmując 14 miejsce na 24 drużyny, w tym również szkoły sportowe.

 

 
Projekty, Partnerzy