Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Sprawdzian klas VI
Konkursy szkolne
Sukcesy świetlicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Finał projektu "Słoneczna Integracja VII"  
17 czerwca 2019 roku o godzinie 10.00 odbyła się Uroczysta Gala Laureatów VII edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji".



W kinie "Sfinks" oprócz wręczenia nagród uczestnicy mieli okazję zobaczyć seans filmowy "Chłopiec z burzy".
Podobnie jak w poprzednich latach nasi uczniowie zdobyli nagrody.

W kategorii wywiad z postacią związaną z Nowa Hutą wyróżnienie otrzymała:
Kamila Paczwa

W kategorii gry terenowo-miejskiej w klasach 7-8 i gimnazjum II miejsce wywalczyła drużyna w składzie:
Kamila Paczwa
Damian Bednarz - Wołoch
Jakub Statek
Bartosz Szota
Jan Śliwa

W klasyfikacji generalnej wszystkich szkół nasza drużyna zdobyła II miejsce.



Gratulujemy!.

W międzyszkolnym konkursie wiedzy o Krakowie „Krakus” do finału zakwalifikowały się dwie nasze uczennice, które odebrały nagrody za udział w specjalnej gali. Katarzyna Malcher z klasy 5d i Weronika Śliwa z klasy 6a.




Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wynik bardzo dobry:
Katarzyna Malcher 5d

Wyróżnienie:
Karolina Prokofieva -klasy drugie
Szymon Piątkowski, Jan Kaźmierczak - klasy czwarte
Adrian Casior - klasy piąte
Mateusz Koterwa - klasy szóste

Wyniki konkursu kaligraficznego klas trzecich

I miejsce - Sebastian Świgoń
Wyróżnienie - Aleksandra Pałasz

Wyniki konkursu kaligraficznego klas pierwszych


I miejsce Jakub Musiał 1a
II miejsce A gnieszka Grzywa 1b
III miejsce Milena Sowa 1a

Wyniki konkursu pięknego czytania w klasa II - III

I miejsce - Aleksandra Pałasz 3a, Mikołaj Mika 2b
II miejsce - Gabriela Grabowska 3a
III miejsce - Weronika Kupiec 2a

W szkolnym konkursie dla uczniów klas IV - VIII na najlepszą grę w programie Scratch zwyciężyli:

I miejsce  - Jakub Rusek 5d

 

II miejsce - Damian Satoła 6c



III miejsce ex aequo Dominika Paczwa 4b



III miejsce ex aequo Sandra Dajema 4b



III miejsce ex aequo Roksana Sak i Kornelia Brzoskowska





Wyróżnienia w konkursach:
- plastycznym „Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi” dla Roksany Sak i Kornelii Brzoskowskiej z kl.6c oraz Marii Smalec z kl.5a
- technicznym „Kolej na ekologię – pociąg przyjazny środowisku” dla Katarzyny Malcher 5d i Piotra Malcher 1b
Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik"
Gratulacje dla Katarzyny Malcher kl.5d za zdobycie nagrody głównej w . Kasia zdobyła aż 91% punktów.

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 4b Sandra Dajema,i 4c Justyna Ciejek zostały laureatkami konkursu plastycznego „Wycinanki, wystrzyganki”, który był  organizowany przez Dom Kultury ul. Lotnicza 1 w Krakowie.. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów    

Z duma informujemy, że uczennica klasy 4b Lena Cichopek otrzymała I nagrodę w konkursie plastycznym "Wisława Szymborska inaczej - kreatywny portret artystki" - klasy 4-6  Konkurs organizowała Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie.. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów    

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8a Karolina Ciejek, osiągnęła sukces na międzynarodowym konkursie plastycznym w  St.Petersburgu. . Konkurs plastyczny „Maluję Petersburg” był organizowany przez Administrację St.Petersburga – partnerskiego miasta Krakowa – w ubiegłym roku.  Na etapie lokalnym – krakowskim – do konkursu międzynarodowego zostało zakwalifikowanych 12 najlepszych prac plastycznych dzieci, w tym praca Karoliny Ciejek, przygotowana w pracowni plastycznej NCK, Konkurs został rozstrzygnięty w ubiegłym roku, jednak niedawno w St. Petersburgu miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej. Stał się on okazją do przyznania Nagrody Publiczności, którą otrzymała właśnie praca Karoliny Ciejek. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

W XIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej." w kategorii wiekowej klasy VII, VIII i gimnazja uczennica klasy VIIIa Aleksandra Malik wywalczyła wyróżnienie otrzymując "Lista gratulacyjny".

Gratulujemy.

Wyróżnienie w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „W kręgu mitów i kultury antycznej – Antyczni herosi”, spośród 104 prac zdobyła uczennica klasy VIIIa - Julia Galas.

Gratulujemy.

Na początku kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do III Międzyszkolnej Olimpiady z Języka Angielskiego dla VII organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 82 w Krakowie. Podczas etapu międzyszkolnego naszą szkołę reprezentować będą:

1.       Laura Lubaś 62p klasa 7a
2.       Bartosz Szota 54p klasa 7b
3.       Jakub Stanek 49p klasa 7b

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas międzyszkolnego etapu 30.05.2019.

Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. 

Gabriela Korzeniowska - uczennica klasy VIIIc – zdobyła tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego  dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019.

Tytuł finalisty zdobyli uczniowie, którzy w etapie wojewódzkim uzyskali co najmniej 41 punktów. Gabriela uzyskała 45 punktów.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019.  

Z przyjemnością informujemy, że Gabriela Korzeniowska - uczennica klasy VIIIc – zdobyła tytuł finalisty Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019.

Tytuł finalisty zdobyli uczniowie, którzy w etapie wojewódzkim uzyskali co najmniej 30 punktów. Gabriela uzyskała 51 punktów.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W szkolnym etapie międzynarodowego konkursu plastycznego na stworzenie okładki do opowiadania 'The E-Train Story' zwyciężyły prace:
I miejsce Aleksandra Pałasz, kl. 3a
II miejsce Szymon Halek, kl. 2a
III miejsce Amelia Salwińska, kl. 3a

 

Późną jesienią uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7 w Krakowie wzięli udział w międzyszkolnym konkursie literackim pt. "Co słychać? - Zależy gdzie ucho przyłożyć" zainspirowanym książką Cezarego Harasimowicza "Mirabelka".

Konkurs związany był z inspirującą akcją czytelniczą "Mirabelka-kiełkująca historia w 100licy", w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości, a zorganizowany i przeprowadzony przez panie bibliotekarki. Cała "mirabelkowa" akcja, cieszyła się w naszej szkole dużą popularnością, a zwyciężczynią międzyszkolnego konkursu została Maja Starowicz z klasy 4a.

Uroczysty finał oraz wręczenie nagród miało miejsce 01.02.2019 r. w bibliotece ZSOI nr 7 w Krakowie. Nagrody ufundowały Rady Rodziców obu szkół.

 

W XXV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienie.

W kategorii "Test wiedzy", który obejmował 100 pytań z mitologii greckiej i rzymskiej oraz 10 pytań z teatru, sztuki i filozofii starożytnej; wyróżnienie otrzymały:

Aleksandra Malik i Patrycja Mak z klasy VIII a

Gratulujemy!

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „100-lecie Odzyskania Niepodległości w oczach dziecka" organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 46 w Bytomiu, II miejsce otrzymał Piotr Malcher z klasy 1 b. Gratulujemy.

 

 

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się liczne konkursy.

Na lekcjach języka polskiego wszyscy uczniowie wzięli udział w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. Poznajmy tych, którzy okazali się najlepsi w zmaganiu się z pułapkami pisowni polskiej.

W klasach 1-3:

1 miejsce Karolina Prokofiewa 2a, Hanna Gubała 3a

2 miejsce Karol Kryus 3a, Maria Sternal 2b, Joanna Pronobis 2c, Wojciech Lebica 2c

3 miejsce Weronika Kupiec 2a, Wiktoria Smyka 2a, Emilia Gontarska 2b

Wśród uczniów klas czwartych mistrzem Dyktanda został Jan Kaźmierczak z klasy 4c.

Z klas piątych jest to Katarzyna Malcher z klasy 5d.

W klasach szóstych najlepsza okazała się Barbara Obrzut z klasy 6b.

W klasach siódmych mistrzem Dyktanda został Bartosz Szota z klasy 7b.

Zaś w klasach ósmych dwóch uczniów Patrycja Mak z klasy 8a i Jakub Jąkała z klasy 8b.

Oprócz dyktanda uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim „Opowiem ci o niepodległości”. W tej dziedzinie zostały przyznane dwa wyróżnienia – dla Leny Cichopek z klasy 4b i Dawida Maja z klasy 8b.

W konkursie recytatorskim: 1 miejsce ex aequo otrzymują Katarzyna Malcher (kl. 5 d) oraz Gabriela Korzeniowska (kl. 8 c). Wyróżnienia dla Amelii Kapery (kl. 4 a) oraz Filipa Wiesera (kl. 5 b)

W bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania „Droga do wolności”. Laureatem konkursu został Marek Sternal z klasy 7a.

W konkursie na multimedialny komiks pod hasłem „Drogi do niepodległości” zwycięzcą okazał się Bartosz Szota z klasy 7b.

W konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę” jury przyznało następujące miejsca.

I miejsce Martyna Pabian 1a

II miejsce Filip Pałasz 1a i Hanna Bandyk 1b

III miejsce Milena Będkowska 1b i Joanna Szostek „0”

Wyróżnienia: Maja Jakubek 3a, Ola Pałasz 3a, Tomasz Piotrowski 3a, Mikołaj Dajema 1b, Sandra Dajema 4b, Karol Drechny 2c.

W klasowym konkursie pieśni patriotycznych najlepsza okazała się klasy 4d, drugie miejsce zajęła klasa 5c, a trzecie klasa 6c.

GRATULUJEMY!

 W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się liczne konkursy.

Na lekcjach języka polskiego wszyscy uczniowie wzięli udział w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nas językiem ojczystym. Poznajmy tych, którzy okazali się najlepsi w zmaganiu się z pułapkami pisowni polskiej.

W klasach 1-3:

1 miejsce Karolina Prokofiewa 2a, Hanna Gubała 3a
2 miejsce Karol Kryus 3a, Maria Sternal 2b, Joanna Pronobis 2c, Wojciech Lebica 2c
3 miejsce Weronika Kupiec 2a, Wiktoria Smyka 2a, Emilia Gontarska 2b

Wśród uczniów klas czwartych mistrzem Dyktanda został Jan Kaźmierczak z klasy 4c.
Z klas piątych jest to Katarzyna Malcher z klasy 5d.
W klasach szóstych najlepsza okazała się Barbara Obrzut z klasy 6b.
W klasach siódmych mistrzem Dyktanda został Bartosz Szota z klasy 7b.
Zaś w klasach ósmych dwóch uczniów Patrycja Mak z klasy 8a i Jakub Jąkała z klasy 8b.

Oprócz dyktanda uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim „Opowiem ci o niepodległości”. W tej dziedzinie zostały przyznane dwa wyróżnienia – dla Leny Cichopek z klasy 4b i Dawida Maja z klasy 8b.

W konkursie recytatorskim:

1 miejsce ex aequo otrzymują Katarzyna Malcher (kl. 5 d) oraz Gabriela Korzeniowska (kl. 8 c).

Wyróżnienia dla Amelii Kapery (kl. 4 a) oraz Filipa Wiesera (kl. 5 b)

W bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania „Droga do wolności”. Laureatem konkursu został Marek Sternal z klasy 7a.

W konkursie na multimedialny komiks pod hasłem „Drogi do niepodległości” zwycięzca okazał się Bartosz Szota z klasy 7b.

W konkursie plastycznym „Za co kocham Polskę” jury przyznało następujące miejsca.
I miejsce Martyna Pabian 1a
II miejsce Filip Pałasz 1a i Hanna Bandyk 1b
III miejsce Milena Będkowska 1b i Joanna Szostek „0” Wyróżnienia: Maja Jakubek 3a, Ola Pałasz 3a, Tomasz Piotrowski 3a, Mikołaj Dajema 1b, Sandra Dajema 4b, Karol Drechny 2c.

W klasowym konkursie pieśni patriotycznych najlepsza okazała się klasy 4d, drugie miejsce zajęła klasa 5c, a trzecie klasa 6c.

GRATULUJEMY.

5 października 2018 roku na terenie AWF odbyły się sztafetowe biegi przełajowe 10x1000 metrów. Wzięły w nich udział dziewczęta z klas 4-6, zajmując 14 miejsce na 24 drużyny, w tym również szkoły sportowe.

 

 
Projekty, Partnerzy