Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Egzamin ósmoklasisty
Nagrodzeni pracownicy

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2021/2022

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik - edycja XIV

Nagroda - Katarzyna Malcher kl.7d

Wyróżnienia:
Colin Danielkis kl.2b
Aleksandra Kęsek kl.3a
Piotr Malcher kl.3b

Konkursy plastyczne

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego

KARTKA ŚWIĄTECZNA
JURY w składzie:
Urszula Marszowska
Joanna  Jankowiak-Tylińska
Agnieszka Kolendowska-Weryńska

POSTANOWIŁO NAGORODZIĆ:

I MIEJSCE
AMELIA CEBULA KLASA 6

II MIEJSCE
JOANNA PRONOBIS KLASA 4

III MIEJSCE
WIKTORIA SACHA KLASA 7

WYRÓŻNIENIA:
DOMINIKA PACZWA
JULIA ŻYLSKA
KATARZYNA MALCHER
LENA CICHOPEK
MAGDA ŚLIWA
SANDRA WYCZYŃSKA
TOMASZ SALA



Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

Miło mi poinformować że  w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Portret jesieni organizowanym przez WAWERSKIE CENTRUM KULTURY W WARSZAWIE

kwalifikacje do wystawy dostał nasz uczeń Mateusz Kucharczyk na konkurs wpłynęło 176 zdjęć.

Gratulujemy !

Szanowni Państwo Drodzy Uczniowie

Miło mi poinformować że   w XII ogólnopolskim konkursie plastycznym JESIENNE DUSZKI I LEŚNE SKRZATY organizowanym przez MDK DOM HARCERZA W KRAKOWIE

3 miejsce zdobyła nasza uczennica MARIA STERNAL

na konkurs nadesłano 586 prac z 171 placówek z całej Polski a mailem 497 zdjęć

Gratulujemy!


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Miło mi poinformować że kwalifikację do wystawy w ogólnopolskim konkursie fotograficznym PORTRET ZIMY organizowanym przez
Wawerskie Centrum Kultury
Filia Zastów w Warszawie
dostała ALEKSANDRA PAŁASZ
Gratuluję!

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Miło jest mi poinformować że w konkursie  plastycznym  WIELKANOCNE KREACJE organizowanym przez Klub 6 Batalionu Dowodzenia W Krakowie

WYRÓŻNIENIE dostała ALEKSANDRA PAŁASZ

GRATULUJĘ :)

Dzień sportu 2021

Wyniki sportowe poszczególnych klas w rozegranych konkurencjach zespołowych:

PIŁKA SIATKOWA klas ósmych:
I miejsce - 8a II miejsce - 8b III miejsce - 8c

PIŁKA NOŻNA klas ósmych:
I miejsce - 8a II miejsce - 8b III miejsce - 8c PIŁKA

SIATKOWA klas siódmych:
I miejsce - 7d II miejsce - 7b III miejsce - 7a IV miejsce - 7c

PIŁKA RĘCZNA klas szóstych:
I miejsce - 6d II miejsce - 6b III miejsce - 6a IV miejsce - 6c

Konkurencje indywidualne:

Odbicia piłki siatkowej - klasy ósme: I miejsce - Nikola Górska - 8b II miejsce ex - Vladyslava Zamkova - 8b II miejsce ex - Aleksandra Smolik - 8b III miejsce - Yelyzaveta Bakun - 8b

Odbicia piłki siatkowej - klasy siódme: I miejsce - Kamil Wypych - 7d II miejsce - Katarzyna Malcher - 7d III miejsce - Maja Starzycka - 7d

Żonglerka piłką nożną: I miejsce - Michał Marchański - 8c II miejsce - Michał Kwapień - 8a III miejsce - Andrzej Osika - 8c

W klasach siódmych (jedyny uczestnik) I miejsce - Krzysztof Skoczylas - 7a

Klasy czwarte, piąta i szóste mogły też rywalizować w konkursie rzutów do kosza. Na wyróżnienie zasługują: Krystian Grzęda - 6a Kinga Ciombor - 6c Mateusz Kawa - 5a Mateusz Wojciechowski - 4c

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i gratulujemy laureatom oraz zwycięskim klasom. Ze sportowym pozdrowieniem: nauczyciele wychowania fizycznego

 

XVII Ogólnopolski konkurs plastyczny "Mój Brzechwa" rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informuję, że praca Filipa Pałasza ucznia kl.3a została wyróżniona.

Gratulujemy!

Organizator konkursu: MDK "Dom Harcerza" ul. Lotnicza 1
Opiekun artystyczny: Iwona Knapik

Z ogromną radością i dumą informuję, że w XV wojewódzkim konkursie wiedzy „W kręgu mitów i kultury antycznej” - kategoria szkoły podstawowe.

Wyróżnienie:
Marta Zajdel (Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie) – 91p.

List gratulacyjny:
Katarzyna Malcher (Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie)

Konkurs obejmuje dwa bloki zagadnień: mitologię (grecką lub rzymską) i wybrane zagadnienia dotyczące kultury. Uczestnicy przygotowują się do udziału w wydarzeniu podczas specjalnie przygotowanych prelekcji. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs plastyczny "Mój portret" rozstrzygnięty!
Mam przyjemność poinformować, że Emilia Hauser uczennica kl.2a zajęła 2 miejsce.

Gratulujemy!

Organizator konkursu: Klub Pychowice - jednostka organizacyjna Centrum Kultury Podgórza
Opiekun artystyczny: Iwona Knapik

Konkurs plastyczny "Laurka dla mamy" rozstrzygnięty!

Miło mi poinformować, że praca Darii Bodziony uczennicy kl.2c została wyróżniona.

Gratulujemy!

Organizator konkursu: Centrum Kultury Podgórza
Opiekun artystyczny: Iwona Knapik

LAUREACI KONKURSU "PROJEKT GRY W SCRATCHU"

Konkurs na najlepszą grę w programie Scratch dla uczniów szkoły.

Konkurs informatyczny miał na celu popularyzowanie wiedzy informatycznej wśród uczniów, kształcenie samodzielnego i twórczego myślenia, wykorzystanie wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów logicznych, rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień informatycznych.

Na konkurs przesłano 16 projektów gier.
Jury w składzie: Marta Maciaszkiewicz, Michał Luberda postanowiło nagrodzić następujące prace.

I miejsce gra "Napakowany Pudzian" autorstwa Anny Pietrzak i Katarzyny Malcher z klasy 7d

II miejsce gra "W krainie Orków" autorstwa Andrzeja Kucharzyka z klasy 8a.

III miejsce gra "Labirynt z Krabem" autorstwa Jakuba Ruska z klasy 7d.

Wyróżnienia:
Gra logiczno - historyczna autorstwa Wiktorii Sachy, Mai Starzyckiej, Marty Zajdel z klasy 7d.

Gra "Jazda motorem" autorstwa Alexa Szybowskiego, Kamila Wypycha z klasy 7d.

Gra "Labirynt" autorstwa Weroniki Pytel, Aleksandry Sieńko z klasy 7c.

Gra "Plansza z duchami" autorstwa Julii Żylskiej z klasy 7c

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody za pierwsze trzy miejsca.

Szkolny konkurs filmowy pt. „Moje hobby – moje pasje”.

Zadaniem konkursowym było nagranie filmiku przedstawiające pasje, zainteresowania, hobby danego ucznia.

I miejsce: Łukasz Stelmach 7c

II miejsce: Maja Starzycka 7d

III miejsce: Artur Raczyński 6c

Wyróżnienia: Igor Budzyński 8c, Patryk Bryła 8b

Z radością informuję o sukcesie naszych uczennic w konkursach w ramach XXVII Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.

W konkursie literackim na dowolną formę literacką nawiązujące tematycznie "do nadziei, siedzącej samotnie na dnie beczki, z której wyleciało zło" w kategorii Szkoły Podstawowe klasy VII -VIII

III miejsce - Katarzyna Malcher klasa VII d

W konkursie wiedzy, który obejmował test 100 pytań opracowanych na podstawie: „Mitologia” Jana Parandowskiego, kultury, literatury i sztuki antycznej.

Wyróżnienia:

Katarzyna Malcher klasa VII d

Marta Zajdel klasa VII d

w konkursie plastycznym, w którym zadaniem było stworzenie pracy, wykonanej w dowolnej technice płaskiej, nieprzekraczające formatu A4, inspirowanej tym, co wyszło na świat po otwarciu puszki Pandory w kategorii klasy IV - VIII:

II miejsce - Katarzyna Malcher 7d.


Serdecznie gratulujemy!!!

 

 
Projekty, Partnerzy