O wa¿nym wydarzeniu z kart historii Polski,  czyli jak uczcili¶my Narodowe ¦wiêto Niepodleg³o¶ci

"Warto siê czasem zas³uchaæ
w wiatru granie, szum ga³êzi,
listopadów przemijanie..."

Obowi±zkiem rodziny i szko³y jest pielêgnowanie tradycji narodowych, co czynimy na co dzieñ i od ¶wiêta. Tak te¿ jest w przypadku obchodów Narodowego ¦wiêta Niepodleg³o¶ci, które obchodzimy 11 listopada. 11 listopada 1918 roku to jedna z najwa¿niejszych dat w historii Polski. Dzieñ ten wieñczy ponad stuletnie d±¿enie kilku pokoleñ Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodleg³o¶ci. Niepodleg³o¶æ wywalczyli sobie sami Polacy, wykorzystuj±c sprzyjaj±ce okoliczno¶ci historyczne.

W nastroju powagi i zadumy uczniowie obejrzeli 7 listopada piêkny monta¿ s³owno-muzyczny, który zosta³ przygotowany przez klasê VIc. Recytatorzy deklamowali  wiersze o tematyce wolno¶ciowej, ¶piewali piêkne pie¶ni patriotyczne. Od¶wiêtny nastrój podkre¶la³a odpowiednio dobrana do uroczysto¶ci dekoracja.

Po zakoñczeniu czê¶ci artystycznej g³os zabra³a pani dyrektor szko³y, która podkre¶li³a wagê Narodowego ¦wiêta Niepodleg³o¶ci.