11 listopada przypomina  o wa¿nych wydarzeniach z historii Polski, dziêki którym  po 123 latach niewoli Polacy wywalczyli niepodleg³o¶æ.

Z tej okazji  ju¿ 6 listopada 2015 r. w naszej szkole  uczniowie klas VIa i VIc  przygotowali program s³owno-muzyczny upamiêtniaj±cy 97 rocznicê odzyskania niepodleg³o¶ci przez Polskê. Uroczysto¶æ rozpoczê³a siê od¶piewaniem hymnu. Nastêpnie m³odzi aktorzy przedstawili   wydarzenia z przesz³o¶ci Polski, dziêki którym nasza Ojczyzna odzyska³a upragnion± wolno¶æ. Du¿ym zainteresowaniem uczniów cieszy³y siê pie¶ni patriotyczne. Podczas ca³ej uroczysto¶ci panowa³a wyj±tkowa atmosfera. Wszyscy ubrani byli w tym dniu w stroje galowe. Ta niecodzienna lekcja patriotyzmu pomog³a doceniæ odwagê i po¶wiêcenie naszych przodków w walce o niepodleg³o¶æ oraz przypomnia³a uczniom, ¿e pielêgnowanie naszych tradycji jest obowi±zkiem ka¿dego Polaka.