Program "Bezpieczny Kraków"

Sieæ sta³a siê miejscem spotkañ, pracy, rozrywki oraz ¼ród³em wiedzy. W Internecie dokonujemy ró¿nego rodzaju transakcji p³atniczych, robimy zakupy, kupujemy bilety lotnicze, gramy…

Dla niektórych Internet stanowi konkretne narzêdzie, które s³u¿y do pope³niania realnych przestêpstw - mo¿na rozró¿niæ tam przestêpstwa tradycyjne, jak handel broni±, handel lud¼mi, przemoc, kradzie¿e, fa³szerstwa i wszelkie rodzaje oszustw, jak i przestêpstwa typowo internetowe, w tym: hacking – nieuprawnione uzyskiwanie informacji, sniffing – pods³uch komputerowy, phishing i pharming – oszustwa podszywania siê pod inn± osobê w celu wy³udzenia danych.

Program „Bezpieczny Kraków”, staraj±c siê wyj¶æ naprzeciw nowym zagro¿eniom, zorganizowa³ spotkania dla m³odzie¿y szkó³ podstawowych.

W jednym z nich uczestniczyli uczniowie naszej szko³y. W czwartek 3 listopada wszystkie klasy szóste uda³y siê na spotkanie do Nowohuckiego Centrum Kultury.