Tydzieñ kodowania w naszej szkole

Ósma edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2020), która odby³a siê w naszej szkole dniach 13 - 16 pa¼dziernika 2020 r. Zobacz

Code Week Polska jest czê¶ci± Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbêdzie siê w tym roku ju¿ po raz ósmy. Nasza szko³a otrzyma³a certyfikat za udzia³.

Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania w¶ród dzieci, m³odzie¿y i doros³ych.

Warsztaty, szkolenia, debaty i ró¿ne inne wydarzenia, które odbêd± siê w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, tak¿e w Polsce, maj± s³u¿yæ zachêcaniu do nauki kreatywnego programowania. Tydzieñ Kodowania jest dla wszystkich, niezale¿nie od wieku, wykszta³cenia, p³ci, etc. Ka¿dy mo¿e zacz±æ siê uczyæ programowania i nabyæ nowe kompetencje zwi±zane z kodowaniem. Chcemy pokazaæ, ¿e kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i ka¿dy mo¿e siê go nauczyæ.

W naszej szkole na zajêciach komputerowych uczniowie poznali pierwsze programy w Pythonie.