Dzieñ Bezpiecznego Internetu 2019

G³ównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie dzia³añ na rzecz bezpiecznego dostêpu dzieci i m³odzie¿y do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyk± bezpieczeñstwa online oraz promocjê pozytywnego wykorzystywania internetu. Ide± DBI jest podkre¶lanie si³y wspó³dzia³ania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeñstwo, zarówno na poziomie miêdzynarodowym, jak równie¿ lokalnym, ³±cz±c zaanga¿owanie wielu instytucji, ale tak¿e rodziny, czyli najbli¿szego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworz± pañstwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Si³ê – realizatorzy unijnego programu „£±cz±c Europê” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

W naszej szkole co roku obchodzimy DBI. Tym razem 5 lutego 2019 r. nasze dzia³ania skupi³y siê pod has³em „Dzieñ Bezpiecznego Internetu: Dzia³ajmy razem!”. W ramach projektu przeprowadzonego w szkole pracowali¶my nad wspó³tworzeniem twórczego i bezpiecznego ¶rodowiska online. Podczas lekcji przeprowadzonych na lekcjach informatyki i zajêæ wychowawczych nauczyciele promowali pozytywne zastosowanie Internetu, zwracali uwagê na problematykê uzale¿niania od sieci.