Dzie Bezpiecznego Internetu 2019

G堯wnym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie dzia豉 na rzecz bezpiecznego dost瘼u dzieci i m這dzie篡 do zasob闚 internetowych, zaznajomienie rodzic闚, nauczycieli i wychowawc闚 z problematyk bezpiecze雟twa online oraz promocj pozytywnego wykorzystywania internetu. Ide DBI jest podkre郵anie si造 wsp馧dzia豉nia w dbaniu o cyfrowe bezpiecze雟two, zar闚no na poziomie mi璠zynarodowym, jak r闚nie lokalnym, 陰cz帷 zaanga穎wanie wielu instytucji, ale tak瞠 rodziny, czyli najbli窺zego otoczenia dziecka. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), kt鏎e tworz pa雟twowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Si喚 – realizatorzy unijnego programu „ㄠcz帷 Europ” (ang. Connecting Europe Facility - CEF).

W naszej szkole co roku obchodzimy DBI. Tym razem 5 lutego 2019 r. nasze dzia豉nia skupi造 si pod has貫m „Dzie Bezpiecznego Internetu: Dzia豉jmy razem!”. W ramach projektu przeprowadzonego w szkole pracowali鄉y nad wsp馧tworzeniem tw鏎czego i bezpiecznego 鈔odowiska online. Podczas lekcji przeprowadzonych na lekcjach informatyki i zaj耩 wychowawczych nauczyciele promowali pozytywne zastosowanie Internetu, zwracali uwag na problematyk uzale積iania od sieci.