Prasa o szkole

Dzie Bezpiecznego Internetu 2020

Dzie Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Pocz徠kowo obchodzony by tylko w Europie, ale ju od lat DBI przekroczy jej granice anga簑j帷 pa雟twa z ca貫go 鈍iata.

G堯wnym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie dzia豉 na rzecz bezpiecznego dost瘼u dzieci i m這dzie篡 do zasob闚 internetowych, zaznajomienie rodzic闚, nauczycieli i wychowawc闚 z problematyk bezpiecze雟twa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ide DBI jest podkre郵anie si造 wsp馧dzia豉nia w dbaniu o cyfrowe bezpiecze雟two, zar闚no na poziomie mi璠zynarodowym, jak r闚nie lokalnym, 陰cz帷 zaanga穎wanie wielu instytucji, ale tak瞠 rodziny, czyli najbli窺zego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywa si pod has貫m „Dzie Bezpiecznego Internetu: Dzia豉jmy razem!”. Podczas tegorocznych obchod闚 zach璚ali鄉y wszystkich do aktywnego uczestnictwa we wsp馧tworzeniu tw鏎czego i bezpiecznego 鈔odowiska online. Wszyscy powinni鄉y anga穎wa si w promowanie pozytywnych zastosowa internetu, promocj tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

_________________________________________________________________