Dzie Bezpiecznego Internetu 2021

Dzie Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Pocz徠kowo wydarzenie to 鈍i皻owa造 jedynie pa雟twa europejskie, ale ju od lat DBI przekracza granice Europy anga簑j帷 pa雟twa z ca貫go 鈍iata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), kt鏎e tworz pa雟twowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Si喚 – realizatorzy unijnego programu „ㄠcz帷 Europ” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). G堯wnym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym obj掖 Prezes Rady Ministr闚 - Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zosta造 firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus

Dzie Bezpiecznego Internetu 2021 by obchodzony 9 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie dzia豉 na rzecz bezpiecznego dost瘼u dzieci i m這dzie篡 do zasob闚 internetowych, zaznajomienie rodzic闚, nauczycieli i wychowawc闚 z problematyk bezpiecze雟twa online oraz promocj pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ze wzgl璠u na obecn sytuacj epidemiologiczn uczniowie naszej szko造 mieli zaj璚ia profilaktyczne na lekcjach online z informatyki.