Dzieñ Bezpiecznego Internetu 2022

Dzieñ Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Pocz±tkowo wydarzenie to ¶wiêtowa³y jedynie pañstwa europejskie, ale ju¿ od lat DBI przekracza granice Europy anga¿uj±c pañstwa z ca³ego ¶wiata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworz± pañstwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Si³ê – realizatorzy unijnego programu „£±cz±c Europê” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). G³ównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym obj±³ Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. Patrnerami akcji zosta³y firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus

Dzieñ Bezpiecznego Internetu 2022 by³ obchodzony 8 lutego.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie dzia³añ na rzecz bezpiecznego dostêpu dzieci i m³odzie¿y do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyk± bezpieczeñstwa online oraz promocjê pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ze wzglêdu na obecn± sytuacjê epidemiologiczn± uczniowie naszej szko³y w wiêkszo¶ci mieli zajêcia profilaktyczne na lekcjach online z informatyki.