Dzielnicowe obchody 100-lecia Odzyskania Niepodleg³o¶ci

W zorganizowanych przez Radê i Zarz±d Dzielnicy XVI Bieñczyce, SP nr 92 i III Liceum Ogólnokszta³c±ce uroczystych obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodleg³o¶ci uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szko³y.

O godzinie 8.30 poczet sztandarowy i uczniowie klasy 6a uczestniczyli we mszy ¶wiêtej w intencji  ojczyznê w ko¶ciele pod wezwaniem ¶w. Józefa na os. Kalinowym.

Po zakoñczeniu mszy odby³a siê „Sztafeta niepodleg³o¶ci" na dystansie 1918 m spod SP nr 92 (budynek os. J. Strusia 19) do SP 86 (os. Jagielloñskie 18).  W¶ród uczestników biegu by³a Pani Dyrektor oraz uczniowie z klas 4,5,6. Na ca³ej trasie biegn±cych wspierali kibice z flagami. Na zakoñczenie biegu uczestnicy otrzymali z r±k przewodnicz±cego rady dzielnicy Pana Andrzeja Buczkowskiego pami±tkowy medal.

Nastêpnie na boisku szkolnym SP nr 86 zosta³o wykonane zdjêcie z drona.  Grupy przedszkolne i zerówki ubrane na bia³o ustawi³y siê tak, by u³o¿yæ napis „100”.

Na zakoñczenie w hali sportowej III LO odby³ siê Festiwal "Bieñczyckie ¦piewanie dla Niepodleg³ej". Nasz± szko³ê reprezentowa³a delegacja uczniów pod opiek± Pani Marty Cholewiñskiej. Uczniowie z klasy IV d za¶piewali "Legiony"