Dzieñ Comeniusa 2014

5 czerwca obchodzony by³ w naszej szkole Dzieñ Comeniusa. Klasa Vc przygotowa³a krótki program artystyczny na zakoñczenie realizacji w naszej szkole projektu Wide Open Window. Uczniowie przypomnieli najwa¿niejsze informacje o krajach, z których pochodz± nasi partnerzy oraz zaprezentowali zdjêcia z tych krajów. Na scenie pojawi³y siê postacie z krajów partnerskich takie jak: Królowa El¿bieta II, James Bond, Antoni Gaudi, Erno Rubik, Wiliam Szekspir czy Björk. Mogli¶my równie¿ zobaczyæ naszych uczniów tañcz±cych walca angielskiego i ¶piewaj±cych utwór Shakiry. Na koniec wszyscy uczniowie naszej szko³y z flagami partnerów za¶piewali utwór ‘The Waving Flag’. Opuszczaj±c salê uczniowie mieli okazjê spróbowaæ potraw pochodz±cych z krajów naszych partnerów.
Przypomnijmy, ¿e nasz projekt koncentrowa³ siê na zdrowiu i sporcie. Dziêki komunikacji i pracy zespo³owej miêdzy szko³ami w Europie d±¿yli¶my do ukazania, ¿e mamy wspóln± odpowiedzialno¶æ za zdrowie i nasze ¶rodowisko. Porównywali¶my style ¿ycia i sposoby dbania o zdrowie oraz promowali¶my ¶wiadomo¶æ miêdzykulturow±. Mieli¶my okazjê dowiedzieæ siê nowych rzeczy o innych krajach Europy oraz zawrzeæ nowe przyja¼nie z uczniami, którzy tam mieszkaj±. No i oczywi¶cie w ciekawy sposób uczyli¶my siê przy okazji jêzyka angielskiego.
Dziêkujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu Comenius. Mamy nadziejê, ¿e projekt zachêci³ was do pog³êbienia wiedzy o krajach europejskich i nauki jêzyka angielskiego. Pamiêtajcie, ¿e co czwarty mieszkaniec kuli ziemskiej mówi lepiej lub gorzej po angielsku i jest to jêzyk, który mo¿e siê wam przydaæ w pracy i podró¿owaniu po ca³ym ¶wiecie.