Hymn szkoły
Kronika szkoły

Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie

"W drodze do niepodległości"  2018/2019

W poniedziałek, 22.10.2018 roku uczniowie klasy 8a odwiedzili Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów w Krakowie. Celem wizyty było zwiedzenie wystawy poświęconej 100-leciu odzyskania niepodległości  przez Polskę. Najpierw jednak uczestniczyli w grze edukacyjnej „W drodze do niepodległości”, rozwiązywali test „Co Ty wiesz o Marszałku?”, oraz udzielali pierwszej pomocy, wcielając się w rolę sanitariuszy bitwy warszawskiej . Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Druga część wizyty związana była z tematyką niepodległościową. Uczniowie poznali kalendarium wydarzeń oraz postacie, dzięki którym Polska się odrodziła. Dla wszystkich była to nietypowa lekcja historii i patriotyzmu. Społeczność naszej szkoły czynnie włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

__________________________________________________________