Prasa o szkole

Bo¿e Narodzenie na dworcu kolejowym

Ze ¦wiêtami Bo¿ego Narodzenia wi±¿e siê wiele piêknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich s± inscenizacje nawi±zuj±ce do Bo¿ego Narodzenia zwane jase³kami. W tym roku m³odsze dzieci przebrane za anio³ki wprowadzi³y w magiczny nastrój zebranych w sali gimnastycznej.

Zamiast tradycyjnych jase³ek mogli¶my zobaczyæ interesuj±cy spektakl „Bo¿e Narodzenie na dworcu”, prezentuj±cy historiê trojga bezdomnych, którzy Wigiliê spêdzaj± na peronie trzecim dworca kolejowego i staj± siê uczestnikami niecodziennego wydarzenia. Otó¿ specjalnym poci±giem z Betlejem przybywaj± Maryja i Józef, w ¶lad za nimi pod±¿aj±  Herod ze swoj± ¶wiata, pastuszkowie, królowie.

Publiczno¶æ  z zainteresowaniem ¶ledzi³a przemianê bezdomnych, ale przede wszystkim ¶wietn± grê m³odych aktorów. Po spektaklu zespó³ muzyczny wykona³ kilka kolêd.

Przedstawienie by³o dzie³em uczniów klas IV uczêszczaj±cych na kó³ko teatralne prowadzone przez pani± Joannê R±czkowsk±, za¶ m³odsze dzieci przygotowa³a do wystêpu siostra Ewa Tomaszewska.