Teatr Ludowy bez tajemnic

Tradycj± naszej ¶wietlicy sta³y siê coroczne wyj¶cia do Teatru Ludowego. S± one organizowane z okazji Miêdzynarodowego Dnia Teatru i Tañca, który przypada na 27 marca.
W tym roku pierwszoklasi¶ci uczêszczaj±cy do ¶wietlicy szkolnej udali siê z wizyt± do nowohuckiego teatru. Uczniowie zapoznali siê z histori± Teatru Ludowego oraz rol± poszczególnych pracowników takich jak re¿yser, kostiumolog, sufler czy inspicjent. Odwiedzili m. in. zaplecze, w którym sk³adowane s± elementy scenografii, garderobê oraz podziemie.
Podczas zwiedzenia, uczniowie wykazali siê wysokim poziomem kultury osobistej, byli bardzo zainteresowani wszystkim, o czym mówi³a pani przewodnik i czêsto zadawali zaskakuj±ce pytania. Uwieñczeniem wycieczki by³ s³odki poczêstunek oraz quiz wiedzy o teatrze.

Magdalena Sztolc