Poranek z okazji 100 rocznicy urodzin Czes³awa Mi³osza

Uczennice z kó³ka dziennikarskiego postanowi³y przybli¿yæ kole¿ankom i kolegom postaæ Czes³awa Mi³osza, sk³oniæ do refleksji nad bogactwem jego poezji, jako ¿e w tym roku przypada setna rocznica  urodzin poety, a rok 2011 zosta³ og³oszony Rokiem Mi³osza. Z tej okazji przygotowa³y program poetycki "S³odka moja europejska ojczyzno...".

Informacjom dotycz±cym biografii Noblisty towarzyszy³y piêkne wiersze recytowane przez uczennice oraz czytane przez samego poetê. Uzupe³nieniem programu by³ pokaz slajdów i utwór muzyczny piêknie zagrany na flecie przez ucznia klasy VI b.

Uczestnicy poranka - delegacje klas III-VI - w skupieniu wys³uchali piêknej poezji, dziêki której Czes³aw Mi³osz ci±gle ¿yje w ¶wiadomo¶ci Polaków i innych narodów.