Weso³y koniec karnawa³u

W Polsce, gdy koñczy siê okres karnawa³u,  tradycyjnie obchodzimy t³usty czwartek, kiedy to zajadamy siê p±czkami i faworkami. W krajach anglosaskich odpowiednikiem tego ¶wiêta jest dzieñ nale¶nika. W naszej szkole postanowili¶my wiêc po³±czyæ przyjemne z po¿ytecznym i 1 marca Szkolny Klub Wolontariatu oraz klasa 5 c zorganizowa³y szkolny dzieñ nale¶nika.

Przed po³udniem na ka¿dej przerwie ka¿dy móg³ spróbowaæ swoich si³ z ¿onglowaniu. Nale¿a³o postaraæ siê jak najwiêcej razy podrzuciæ na patelni nale¶nik tak, aby obróci³ siê on w powietrzu. Okaza³o siê, ¿e wcale nie jest to taka prosta sztuka! W naszym gronie jednak znale¼li siê prawdziwi mistrzowie. A¿ 210 razy podrzuci³a w ten sposób kaloryczny przysmak Julia ¯ylska z klasy 5 c, wyprzedzaj±c Sandrê B³±ka³ê z klasy 5 B (186 pe³nych podrzutów) i Sebastiana Salwiñskiego z klasy 5 C (125 podrzutów). Zwyciêzcy otrzymaj± dyplomy oraz nagrody.

Od patrzenia na podrzucane nale¶niki wszyscy robili siê g³odni. O nasze ¿o³±dki zadba³ Szkolny Klub Wolontariusza prowadzony przez pani± Dorotê Stendiuch – Podolsk±, który na d³ugiej przerwie sprzedawa³ s³odkie przysmaki. Mo¿na by³o kupiæ nale¶niki z nadzieniem czekoladowym, wi¶niowym lub truskawkowym. Wszystkie zniknê³y b³yskawicznie, a ca³y dochód zosta³ przeznaczony na wsparcie dzia³alno¶ci Hospicjum ¦w. £azarza.

Film z dnia nale¶nika Zobacz