Hymn szkoły
Sekretariat szkoły

Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie

OSTATKOWE ZABAWY

W tym roku do ostatniej chwili zabawa karnawałowa dla dzieci uczęszczających do świetlicy stała pod znakiem zapytania ze względu na nieobecność wielu uczniów spowodowaną chorobą. Na szczęście wychowawczynie świetlicy podjęły decyzję, która wszystkim uczniom bardzo się spodobała.

W czwartek 01 lutego nasi milusińscy przez dwie godziny bawili się przy wesołej i skocznej muzyce. W pięknie przystrojonej sali nr 15, przy bańkach mydlanych i kolorowych balonach dzieci tańczyły, śpiewały, brały udział w konkursach oraz zabawach. Pierwszy konkurs, nowość w naszej świetlicy, polegał na sprawnym i dokładnym owinięciu jednego z ochotników papierem toaletowym. Dzieci współpracowały w trójkach. Tak powstałe mumie były oceniane przez jury. Kolejna konkurencja, tym razem indywidualna, będąca tradycyjną w świetlicy wymagała dużej odwagi, sprytu i … miłości do łakoci. Zadaniem dzieci było zjedzenie w jak najszybszym tempie połowy pysznego ciastka Napoleona bez pomocy rąk.  Zgłosiły się największe łasuchy świetlicowe. I wszystkie wyśmienicie sobie poradziły. Nie zabrakło również kilku rund konkursu tanecznego m.in. z balonami. Dzieci bardzo starały się, tańczyły zgodnie z rytmem, wymyślały nowe figury taneczne. Wiele emocji wzbudził też konkurs na najciekawsze przebranie, podczas którego nagrodzono wszystkie dzieci w kostiumach a spośród nich wybrano Króla i Królową Balu. Królową została Patrycja Mystek z klasy III b a Królem Karol Drechny z klasy I c. Zabawę uwieńczono słodkim poczęstunkiem.

Nasze dzieci bawiły się rewelacyjnie. Wspólna zabawa zdecydowanie zintegrowała tak różną pod względem wieku i osobowości grupę. Wszystkim dzieciom dziękujemy za zabawę a rodzicom i opiekunom za przygotowanie kostiumów dla swoich pociech.

Magdalena Sztolc