Prasa o szkole

„¯ycie nie tylko po to jest by braæ..., ale by ¿yæ siebie samego trzeba daæ – ¶piewa³ Stanis³aw Soyka w jednym ze swoich najbardziej znanych utworów Tolerancja. O rado¶ci jak± daje dawanie siebie innym doskonale wiedz± wszyscy w³±czaj±cy siê w Pola Nadziei – ogólnopolsk± akcjê niesienia pomocy podopiecznym hospicjów”.

Pomys³odawc± pól ¿onkilowych jako symbolu nadziei by³a Sarah Grotrian ze szkockiej fundacji Marie Curie Cancer Care. Szukaj±c formy, która dawa³aby nadziejê choremu, ¿e nie pozostanie sam w cierpieniu, zobaczy³a pole ¿onkili. Uzna³a, ¿e to jest w³a¶nie to - kwiat, który wschodzi i rozwija siê na wiosnê.

W dniu 27 pa¼dziernika czê¶æ uczniów klasy 6a i 6b dokona³a nasadzeñ nowych ro¶lin wokó³ klombu przy szkole. Sadzili¶my trzmielinê i cebulki ¿onkili podarowane Samorz±dowi Szkolnemu przez Hospicjum ¶w. £azarza za zaanga¿owanie i pomoc w zorganizowaniu kwest na rzecz hospicjum w ostatnich latach. Du¿e wsparcie otrzymali¶my równie¿ od Rady Rodziców przy zakupie ziemi i ogrodzenia tego uroczego miejsca. Ju¿ wiosn± bêdziemy cieszyæ nasze oczy piêknymi kwiatami przed szko³± – to nasz ma³y ¿onkilowy ogród.

Natomiast nastêpnego dnia klasa 1a i 1d wraz z innymi uczniami i przedszkolakami posadzili blisko 2000 cebulek ¿onkili na Plantach Bieñczyckich, tworz±c POLE NADZIEI. By³o to bardzo du¿e prze¿ycie dla naszych najm³odszych uczniów.

Sadzenie jesieni± ¿onkili – symbolu nadziei i tworzenie „pól nadziei” - ma dodawaæ chorym nadziejê, ¿e nie zostan± sami w cierpieniu.