Spotkanie z Policj±

"Cyberprzemoc, odpowiedzialno¶æ karna, bezpieczeñstwo uczniów, przemoc i agresja wystêpuj±ca w ¶rodowisku szkolnym oraz w Internecie i jej konsekwencje prawne".

To temat spotkania z funkcjonariuszem policji, które odby³o 13 marca 2024 roku.

Podczas spotkania:

Uczniowie klas III - V dowiedzieli siê czym jest cyberprzemoc, w jakich formach wystêpuje oraz jak maj± postêpowaæ gdy s± ofiarami lub ¶wiadkami cyberprzemocy.

Na spotkaniu z uczniami klas VI - VIII by³y poruszane tematy odpowiedzialno¶ci karnej, u¿ywek i ró¿nych zachowañ ryzykownych pojawiaj±cych siê najczê¶ciej w¶ród nieletnich.

Policjant wyja¶ni³ uczniom wiele pojêæ zwi±zanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak równie¿ wyja¶ni³ czego nie mog± i nie powinni robiæ korzystaj±c z Internetu.

Policjant przypomnia³ wszystkim o bezwzglêdnym stosowaniu siê do zasad i norm reguluj±cych funkcjonowanie jednostki w spo³eczeñstwie.

Dziêki wspó³pracy z Ma³opolsk± Policj± mamy nadziejê, ¿e
w du¿ym stopniu przyczyniæ siê do wzrostu ¶wiadomo¶ci zachowañ ryzykownych i niebezpiecznych w¶ród naszej m³odzie¿y szkolnej.

spotkanie z policj±