Wizyta w siedzibie Rady i Zarz±du Dzielnicy XVI Bieñczyce

W poniedzia³ek 20 maja uczniowie klasy 8b odwiedzili siedzibê Dzielnicy XVI Bieñczyce. Celem wizyty by³o spotkanie z radnym, Panem S³awomirem Gór± oraz warsztaty zwi±zane z tematyk± samorz±dow±. M³odzie¿ zwiedzi³a siedzibê XVI-tki a nastêpnie uczestniczy³a w prelekcji po¶wiêconej powstaniu samorz±du w Polsce, z uwzglêdnieniem Krakowa i dzielnicy Bieñczyce.

Pan Radny niezwykle ciekawie opowiada³ o funkcjonowaniu w³adz lokalnych, zadaniach i pracy radnych, cennych inicjatywach podejmowanych w Dzielnicy min. powstaniu pierwszego Parku Kieszonkowego zlokalizowanego przy ul. Wac³awa Króla. W drugiej czê¶ci spotkania uczniowie przedstawiali swoje pomys³y na „ma³± Ojczyznê”. Wiele z nich spodoba³o siê Panu Radnemu, który oceni³ je jako cenn± inicjatywê m³odzie¿y wart± rozwa¿enia. Poruszono równie¿ temat bud¿etu obywatelskiego.

Mi³ym akcentem by³o pojawienie siê na spotkaniu Przewodnicz±cego Zarz±du Pana Zygmunta Biñczyckiego, który przyja¼nie powita³ m³odzie¿, wrêczaj±c im na koniec upominki. Pan Przewodnicz±cy otrzyma³ od uczniów zaproszenie do odwiedzenia szko³y.