Wizyta w siedzibie Rady i Zarz康u Dzielnicy XVI Bie鎍zyce

W poniedzia貫k 20 maja uczniowie klasy 8b odwiedzili siedzib Dzielnicy XVI Bie鎍zyce. Celem wizyty by這 spotkanie z radnym, Panem S豉womirem G鏎 oraz warsztaty zwi您ane z tematyk samorz康ow. M這dzie zwiedzi豉 siedzib XVI-tki a nast瘼nie uczestniczy豉 w prelekcji po鈍i璚onej powstaniu samorz康u w Polsce, z uwzgl璠nieniem Krakowa i dzielnicy Bie鎍zyce.

Pan Radny niezwykle ciekawie opowiada o funkcjonowaniu w豉dz lokalnych, zadaniach i pracy radnych, cennych inicjatywach podejmowanych w Dzielnicy min. powstaniu pierwszego Parku Kieszonkowego zlokalizowanego przy ul. Wac豉wa Kr鏊a. W drugiej cz窷ci spotkania uczniowie przedstawiali swoje pomys造 na „ma陰 Ojczyzn”. Wiele z nich spodoba這 si Panu Radnemu, kt鏎y oceni je jako cenn inicjatyw m這dzie篡 wart rozwa瞠nia. Poruszono r闚nie temat bud瞠tu obywatelskiego.

Mi造m akcentem by這 pojawienie si na spotkaniu Przewodnicz帷ego Zarz康u Pana Zygmunta Bi鎍zyckiego, kt鏎y przyja幡ie powita m這dzie, wr璚zaj帷 im na koniec upominki. Pan Przewodnicz帷y otrzyma od uczni闚 zaproszenie do odwiedzenia szko造.