¦wiatowe Dni m³odzie¿y 2016

W dniach 26 lipca – 1 sierpnia go¶cili u nas pielgrzymi z Ukrainy – uczestnicy ¦wiatowych Dni M³odzie¿y.

Nasza szko³a sta³a siê dla nich na te kilka dni domem. Tutaj spali, jedli ¶niadania przygotowane przez panie z naszej sto³ówki, myli siê, prasowali swoje ubrania. Na uroczysto¶ci, które odbywa³y siê w Arce Pana ubierali siê w tradycyjne stroje. Zdarza³o siê te¿,  ¿e modlili siê podczas odprawianych w szkole nabo¿eñstw. Dla szczególnych go¶ci by³y przeznaczone apartamenty :=)- u Pani Pedagog i w bibliotece.

Ca³y dzieñ nasi go¶cie spêdzali w mie¶cie na spotkaniach w grupach jêzykowych oraz ogólnych spotkaniach ¦DM z m³odzie¿± ca³ego ¶wiata i papie¿em Franciszkiem.  Wieczorami mieli jeszcze si³ê na tañce, ¶piewy i zabawê przed szko³±. Mimo, ¿e warunki by³y do¶æ trudne odwiedzaj±cy nas m³odzi ludzie tryskali humorem i byli bardzo wdziêczni za wszystko. Bardzo siê im u nas podoba³o. Mo¿ecie o ich wizycie poczytaæ  w opublikowanym w G³osie Nowej Huty artykule. Szkoda, ¿e Was nie by³o i nie mogli¶cie ich poznaæ i uczyæ siê od nich rado¶ci.