Poranek z Henrykiem Sienkiewiczem

Rok 2016 zosta³ ustanowiony uchwa³± Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Sienkiewicza. W tym roku przypada 170. rocznica urodzin, 100. rocznica ¶mierci oraz 50. rocznica utworzenia muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla. W zwi±zku z tymi wydarzeniami uczennice ko³a literacko-teatralnego przygotowa³y „Poranek z Henrykiem Sienkiewiczem”, w trakcie którego  zapozna³y uczniów naszej szko³y z ¿yciem i twórczo¶ci± polskiego noblisty. Przypomnia³y o tegorocznym Narodowym Czytaniu „Quo vadis”, same równie¿ odczyta³y  fragmenty dzie³ Sienkiewicza. Wszyscy mogli te¿ obejrzeæ fragmenty adaptacji filmowych jego powie¶ci. Na zakoñczenie uczniowie wziêli udzia³ w konkursie o Sienkiewiczowskich bohaterach.