Uroczyste ¶lubowanie klas pierwszych 2014/2015

Szko³a to powa¿na sprawa,

ale bywa te¿ zabawa:

kino, bal, wycieczka... Oj! weso³o!

Najpierw jednak do nauki,

wiêc trzymajcie za mnie kciuki.

Witaj pierwsza klaso! Witaj szko³o!

Dnia 13 pa¼dziernika 2014 odby³a siê uroczysto¶æ ¶lubowania uczniów klas pierwszych i przyjêcia ich do grona spo³eczno¶ci uczniowskiej Szko³y Podstawowej nr 86 w Krakowie. ¦lubowanie to jedno z najwa¿niejszych wydarzeñ w ¿yciu ka¿dego ucznia, dlatego uroczysto¶æ mia³a bardzo podnios³y, a zarazem radosny charakter. W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów wspierali swoj± obecno¶ci± rodzice, dziadkowie i rodzeñstwo.

Pierwszoklasi¶ci ubrani w stroje galowe i kolorowe kokardy niecierpliwie oczekiwali na najwa¿niejszy moment uroczysto¶ci - pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentowaæ program artystyczny i z³o¿yæ uroczyst± przysiêgê. S³owa: "Przyrzekam byæ dobrym uczniem" w ustach 6 i 7-latków brzmia³y niezwykle powa¿nie. Pani dyrektor El¿bieta Grzybek, dotykaj±c ramion dzieci, z dum± przyjmowa³a je do grona uczniów naszej szko³y.

Po s³owach przysiêgi uczniowie klasy IVc programem s³owno-muzycznym uczcili ¦wiêto Nauczycieli. Nastêpnie pani dyrektor wrêczy³a nagrody dyrektora szko³y nauczycielom i pracownikom obs³ugi i administracji z okazji ¦wiêta Edukacji Narodowej.

Wychowawczynie: kl. I A Ma³gorzata Blacha,  I B  Beata Poskróbek-Kasprzyk, IC Maria Zaj±c i ID Barbara Urbaniec przygotowa³y dla  uczniów pami±tkowe dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistkom i pierwszoklasistom ¿yczymy du¿o si³y i wytrwa³o¶ci w d±¿eniu do zdobywania wiedzy, aby ka¿dy dzieñ Waszego pobytu w szkole by³ radosny i szczê¶liwy.