Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

Sukcesy uczniów
Złota księga
Sprawdzian klas VI
Sukcesy świetlicy

 

 

 

 

 

 

Osiągnięcia szkoły


Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2012/2013

23 czerwca 2013 roku Adrian Maj z klasy 6c zajął II miejsce, a Karolina Szałas z 5a otrzymała wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 126 w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

18 czerwca 2013 roku. Julia Zabawa z klasy Vc  została laureatką Wojewódzkiego Konkursu na Komiks „Legendy krakowskie”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca 2013 roku o godz. 17.30 w Galerii „Na Strychu” w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 100 w Krakowie. Laureatka wraz z rodzicami obejrzała pokaz krakowiaka w formie towarzyskiej w wykonaniu pary z Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak” i wzięła  udział w krótkich warsztatach tanecznych.

 

24 maja 2013 roku już po raz siódmy odbył się w Szkole Podstawowej nr 64 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim ”SAY IT”

Występy uczestników oceniane były w trzech kategoriach: wiersz i piosenka, proza oraz scenka. Naszą szkołę reprezentowali:  Patrycja Basta kl. IVa, Karolina Bałabuch kl. IVc, Julia Kopeć kl. IVb, Olga Olszewska kl Vc, Weronika Wójcik kl VIc, Wiktoria Miłaszewska kl Vb, Auroara Lipartowska, Gabriela Samborek, Weronika Rokicińska, Andrzej Śliwa kl. VIc. Uczniowie naszej szkoły zdobyli dwie nagrody. W kategorii wiersz i piosenka najlepsza okazała się Olga Olszewska z kl. 5c, zdobywając pierwsze miejsce. Trzecie miejsce w kategorii scenka wywalczyli uczniowie klasy VI c: Auroara Lipartowska, Gabriela Samborek, Weronika Rokicińska, Andrzej Śliwa. Gratulujemy.

21 maja 2013  zwyciężczynie szkolnego konkursu piosenki w języku angielskim: Olga Olszewska, Justyna Stępińska, Natalia Ślusarz, Weronika Wójcik i Weronika Miłaszewska reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej  SINGING KIDS zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”. Jury wysłuchało i oceniło 38 solistów i 17 zespołów. Poziom był bardzo wysoki i jury miało naprawdę trudne zadanie. Dlatego jest nam niezmiernie miło, że nasze uczennice zostały docenione w konkursie. Justyna Stępińska, Natalia Ślusarz zdobyły II miejsce w kategorii zespoły, natomiast wyróżnienie przypadło Oldze Olszewskiej w kategorii soliści. Wręczenie nagród oraz koncert laureatów odbędzie się 14.06.2013 o godz. 19.00  w Młodzieżowym Domu Kultury  „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18 podczas imprezy plenerowej „Noc MDK-ów”.

W dniu 16 maja 2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV, V i VI.

„Mistrzami ortografii” wśród klas IV

JULIA BIERNACIK z klasy IVb

ANNA WIŚNIEWSKA z IVA,

„Mistrzami ortografii”  wśród klas V

KAROLINA SZAŁAS z Va,       

„Mistrzami ortografii” wśród klas VI

KACPER WĄTKOWSKI z klasy VIa.

 

W dniu 9.05. 2013 odbył się finał I edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o Krakowie "Krakus" zorganizowany przez Zamek Królewski na Wawelu. Wyróżnienia I stopnia otrzymał Kamil Kremer uczeń klasy VI c.  Uroczysta gala rozdania dyplomów i nagród, odbędzie się 21 maja, godz. 10.00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na  Wawelu.

W dniu 7.05.2013 odbył się szkolny konkurs piosenki anglojęzycznej.

Spośród 15 utworów, które zaprezentowało 20 uczestników,  jury wybrało najlepsze wykonania.
Laureatkami zostały:
1 miejsce Olga Olszewska z klasy Vc za piosenkę  Alice Keys "No one",
2 miejsce Weronika Wójcik z klasy VIc za piosenkę "She Wolf",
3 miejsce Justyna Stępińska oraz Natalia Ślusarz z klasy Va za wykonanie piosenki One Direction "Kiss You"

 

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie Wiktorii Miłaszewskiej z klasy Vb za utwór Miley Cyrus "The Climb"

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.
Zdobywczynie pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w trzeciej edycji Międzyszkolnego Konkursu Piosenki "Sing With Us" już 14 maja w naszej szkole.
 

Wszystkie laureatki natomiast wezmą udział jeszcze w dwóch konkursach: "Say it" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 64 oraz "Singing Kids", który odbędzie się  w Młodzieżowym Domu Kultury "Dom Harcerza"

 

 

26 kwietnia 2013 roku Natalia Pająk z klasy VIa

została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

"Bohater jakiego jeszcze nie było", który zorganizował

Młodzieżowy Dom Kultury al. 29 listopada w Krakowie.

Natalia otrzymała wyróżnienie za opowiadanie

pt. "Dom bluszczu".

Sukcesy sportowe:

I miejsce w turnieju piłki siatkowej klas szóstych podczas spartakiady dzielnicy XVI.

II miejsce uczniów klas czwartych w turnieju gier i zabaw podczas spartakiady dzielnicy XVI

IV miejsce klas piątych w turnieju "zbijaka" podczas spartakiady dzielnicy XVI

Dnia 17 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Wody.

Oto wyniki przeprowadzonych konkursów

WIERSZ O WODZIE

I MIEJSCE – ARKADIUSZ BUDZYŃSKI  KL.6A

II MIEJSCE – WIKTORIA MIŁASZEWSKA  KL.5B

III MIEJSCE – ADRIAN MAJ   KL.6C

WYRÓŻNIENIA:

ALICJA WÓJCIK KL.5A       JAKUB CIĘCIWA KL.6A

PLAKAT O WODZIE

Pierwszego miejsca nie przyznano

II MIEJSCE – WIKTORIA WÓJCIK  KL.2C

PAWEŁ MAZUR  KL.2C

III MIEJSCE – WERONIKA SZTORC  KL.4B

WYRÓŻNIENIA:

JULIA KOPEĆ  KL.4B      

MATEUSZ MODELSKI  KL.2C  

PATRYK CEDRO  KL.4B

MODEL KROPELKI WODY

I MIEJSCE – WERONIKA SZTORC

II MIEJSCE – NATALIA PAJĄK  KL.6A

III MIEJSCE – JULIA KOPEĆ  KL.4B

WYRÓŻNIENIA:

PAULINA UJEK  KL.6A     

FILIP MAJOREK  KL.4C         

ANNA ZIĘBA  KL.6A

HASŁO O WODZIE

I MIEJSCE – KLASA 3B

II MIEJSCE – KLASA 1B DAMIAN WOŁOCH-BEDNARZ

III MIEJSCE – KLASA 2C KACPER WROŃSKI, HUBERT RAŹNY

WYRÓŻNIENIA:

PATRYK PODGÓRSKI, PATRYCJA KOZACZUK, SANDRA IDZIK KL.3C, WIKTORIA ŚLIWA KL.1A

STRÓJ KROPELKI WODY

I MIEJSCE – WIKTORIA KOSTILEK  KL.3C

II MIEJSCE – IWO CIEPŁY  KL.1A

III MIEJSCE – JULITA DUDEK KL.2A

WYRÓŻNIENIA:

ROBERT WYGODA  KL.1A          ANGELIKA NIZIOŁEK KL.3B          GABRYSIA GALOS  KL.3B

 

 

W dniu 15.04.2013 w Publicznej Szkole Podstawowej Sióstr Salezjanek mieszczącej się na osiedlu Kościuszkowskim odbyła się III edycja Międzyszkolnego Turnieju Języka Angielskiego. Konkurs sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu kultury krajów anglojęzycznych oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Trzyosobowa drużyna naszej szkoły, w skład której wchodzili: Karolina Szałas z klasy Va,  Weronika Wójcik z V c oraz Kacper Wątkowski z VI a, zdobyła I miejsce.

 

 

W 11 kwietnia 2013 roku miała miejsce uroczysta gala kończąca projekt "Słoneczna Integracja". Drużyna z naszej szkoły wywalczyła III miejsce w kategorii klas szóstych. Oto skład nagrodzonej drużyny:

Gabriela Samborek

Michał Suder

Mateusz Gaździcki

Aurora Lipartowska

Pod opieką nauczyciela Michała Luberdy

 

W dniu 10 kwietnia 2013 roku miał miejsce finał Międzyszkolnego Konkursu „Omnibus 2013”. Organizatorem konkursu, który odbył się już po raz jedenasty, jest Szkoła Podstawowa nr 88 z os. Szklane Domy 2 w Krakowie.  W eliminacjach do finału wzięli udział chętni uczniowie klas 4-6 z poszczególnych szkół.

Jak zwykle była ostra rywalizacja, ale puchar już trzeci rok z rzędu pozostaje w naszej szkole. Stało się tak  to za sprawą uczniów klas VI, a konkretnie Kamila Kramera, który zdobył I miejsce.

Niestety, klasom IV i V nie poszło tak dobrze, ale mają jeszcze szanse za rok.  Spośród uczniów IV klas III miejsce zajęła Patrycja Basta, VII miejsce Anna Wiśniewska, a XII był Filip Majorek. Natomiast Karolina Szałas z klasy V zajęła miejsce IV.

 

6.04.2013 Aurora Lipartowska z klasy VIc zdobyła nagrodę w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy i Umiejętności Artystycznych „Zachować dziedzictwo kulturowe dla przyszłych pokoleń – Renesans w Krakowie” za pracę literacką oraz list gratulacyjny w kategorii - test wiedzy. Aurora wyróżniła się szeroką wiedzę na temat epoki renesansu i Krakowa.

Konkurs został zorganizowany przez SCKM pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie. Jego celem było  zachęcenie młodzieży do poznawania niezwykłej i bogatej historii naszego miasta, jego kultury, zabytków, tradycji i osobliwości.

26 marca 2013 uczniowie klas III Wiktoria Gajewska i Michał Pietrzak z kl. III b oraz Patrycja Kozaczuk z kl. III c wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego dla klas III,  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18. Uczniowie przez 60 minut wraz z przedstawicielami innych krakowskich szkół pisali test z ogólnej wiedzy z języka angielskiego.

 

Michał Pietrzak z naszej szkoły zajął II miejsce. Gratulujemy, tym bardziej że test był bardzo trudny a poziom uczestników wysoki. Bardzo dobre wyniki osiągnęły także dziewczyny, które również otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

 

 

 

 

 

 

23.03.2013  Z radością informujemy, że w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej", w którym brało udział prawie 600 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, II miejsce wśród uczniów szkół podstawowych uzyskała uczennica klasy VIa Alicja Cader. Uczennica zdobył 78 punktów na 80  możliwych. Serdecznie gratulujemy sukcesu i  zapraszamy na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie się 9 kwietnia 2013 roku o godz. 12.30 w budynku Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Szerokiej 16. Do konkursu naszą uczennicę przygotowała pani Barbara Płonka.

 

21.04.2013 r. Szkole Podstawowej Nr 85 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod przyrodniczym tytułem  „Niezwykłe przygody  kropelki wody”,

w którym uczestniczyliśmy już po raz czwarty.

 

W pierwszej części konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test. Drugą część konkursu stanowiły prezentacje grupowe, na które składały się:

  • doświadczenie o wodzie,

  • plakat na temat wody,

  • wiersz o wodzie.

Nasze uczennice Alicja Marecka, Aleksandra Pikor i Gabriela Wojdała z klasy Vc zajęły II miejsce.

Serdeczne gratulacje!

Uczniów przygotowała pani Marta Maciaszkiewicz.

 

 

21.02.2013 odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego dla uczniów klas III. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów. Najlepszym okazał się Michał Pietrzyk z klasy III b, drugie miejsce zajęła Wiktoria Gajewska również z klasy III b,  a trzecie miejsce przypadło Patrycji Kozaczuk z klasy III c.

 

Wyróżnione osoby będą reprezentować naszą szkołę podczas Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Klas III organizowanego przez Szkołę Podstawową NR 18 w Krakowie, który odbędzie się 26 marca 2013. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

17.02.2013 Wyniki Międzyszkolnego Międzyprzedmiotowego Konkursu OMNIBUS 2013 !!!
Finał już 10 kwietnia 2013 r. w SP 88.
 
Najlepsi w szkole
Kl. IV: Filip Majorek, Anna Wiśniewska, Patrycja Basta, Damian Siwek, Kamila Soń, Paulina Broda
Kl. V : Julia Kwaśniwska, Weronika Pham, Karolina Szałas, Kamila Dudek, Natalia Pietrzyk, Wiktoria Miłaszewska
Kl. VI : Kacper Wątkowski, Kamil Kremer, Jacek Makuch, Natalia Pająk, Anna Zięba, Bartłomiej Marcisz, Andrzej Śliwa, Weronika Wójcik
 
 

4.02.2013 Został zakończony i rozstrzygnięty szkolny etap konkursu na logo międzynarodowego projektu Comenius „Wide Open Window WOW”. Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę zgodność z tematyką projektu, oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, czytelność i funkcjonalność oraz  estetykę wykonania.


Spośród złożonych prac  komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Anna Chludek kl.2a

II miejsce - Natalia Ślusarz kl.5a

III miejsce - Gabriela Wójcik kl.3c

Wyróżnienia zdobyli:

Natalia Kaczmarczyk kl.2a

Kacper Bobela kl.4b

Patrycja Barć kl.4b

Katarzyna Basta klasa 5b

Weronika Pham kl.5b

Prace wezmą udział w konkursie międzynarodowym. Będą rywalizować z pracami uczniów ze szkół partnerskich w Wielkiej Brytanii, Islandii, Hiszpanii i na Węgrzech. Zwycięska praca stanie się oficjalnym logo projektu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.  

19.12.2012  Sukcesy naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie z techniki "Zwierzak z pudełka" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.

I miejsce:
1. Milena Krawczyk kl. 4b
2.Maja Jankowska i Agnieszka Ziaja kl. 6b

II miejsce
1. Alicja Włodarczyk kl 4a

III miejsce:
1. Alicja Marecka kl. 5c
2. Patrycja Barć kl. 4b

Wyróżnienie:
Bartek Marcisz i Michał Kozik kl. 6b
Weronika Sztorc kl. 4b
Weronika Rokicińska i Natalia Majewska kl. 6c

 

19.11.2012 - Sukces naszych uczniów w XIX Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku. Wśród wszystkich dwustu dwudziestu uczestników szkół podstawowych nasi reprezentanci uzyskali wspaniałe wyniki:

V miejsce Natalia Pająk (opiekun Barbara Płonka)

IX miejsce Kamil Kremer (opiekun Michał Luberda)

X miejsce Andrzej Śliwa (opiekun Michał Luberda)

Wyróżnienia:

Kacper Młodawski, Alicja Cader (opiekun Barbara Płonka)

Weronika Gajek, Aurora Lipatowska, Gabriela Samborek, Wiktoria Barokońska,(opiekun Michał Luberda) 

 

9.11.2012 III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Gry i zabawy z językiem angielskim". 9 XI 2012 nasza szkolna drużyna w składzie: Kacper Wątkowski z klasy VI a, Wiktoria Barakońska i Paulina Sekunda z klasy VI b, Kamil Kremer, Adrian Maj, Weronika Wójcik z klasy VIc wywalczyła III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Gry i zabawy z językiem angielskim" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 82.

 

10.10.2012 Drużyna chłopców zajęła  drugie miejsce w Wiślackim festynie sportowym. - zobacz

 
Projekty, Partnerzy