Sukcesy uczniów
Nagrodzeni pracownicy

Osiągnięcia szkoły

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2014/2015

11 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 126 w Krakowie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Nowohuccy Mistrzowie Ortografii”. Uczestnicy pisali długie i bardzo trudne dyktando.

II miejsce zajął Kamil Walo z klasy 6a.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

17 czerwca uczniowie klas 4 zajęli 3 miejsce w turnieju piłkarskim- Memoriale im. Tadeusza Romiszewskiego.

W VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MITOLOGICZNYM „KLIO 2015”. KATEGORIA – TEST KONKURSOWY

Maksymalna suma punktów do zdobycia za test konkursowy wynosiła 50

1.        Kamil Walo                40                       5                          1 miejsce w województwie

2.        Gabriela Wójcik          35                       16                         dyplom uczestnika

3.        Zuzanna Lebica         35                       16                         dyplom uczestnika

4.        Wiktoria Kostilek       32                       19                         dyplom uczestnika

5.        Patryk Połętek            29                       22                        dyplom uczestnika

6.        Paulina Lebica           25                       26                        dyplom uczestnika

2 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4 - 6. Czwartoklasiści  zmagali się z różnorodnymi zadaniami, natomiast pozostali uczniowie pisali dyktando zatytułowane ,,UFO w ogródku". Najlepszym okazał się Kamil Walo z klasy 6a, a wśród piątoklasistów Dagmara Kołodziejczyk z 5a. Gabrysia Korzeniowska zajęła I miejsce wśród uczniów klas 4. Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

W dniu 8.06.2015 roku odbył się Konkurs wiedzy o historii Polski dla uczniów klas szóstych. Spośród 12 uczestników najlepszy okazał się uczeń klasy VI c - DAMIAN SIWEK, II miejsce wywalczyła ANIA WIŚNIEWSKA z klasy VI a, a trzecią lokatę zajęła uczennica klasy VI c KAROLINA BAŁANUCH. GRATULUJEMY !!!!

W dniu 19.05.2015 odbył się VI KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „SINGING KIDS”  organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”. Jego celem jest nauka języka angielskiego, poznanie kultury krajów anglosaskich oraz rozśpiewanie młodego pokolenia. Jury przyznało 3 miejsce Gabrieli Wójcik, uczennicy klasy 5c

25.05.2015 W konkursie plastycznym "Portret rodziny" organizowanym przez  Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana dla uczniów szkół podstawowych Krakowa i powiatu krakowskiego:

III miejsce zdobył Kacper Gucwa z klasy 4b

Wyróżnienie otrzymała Gabriela Wójcik z klasy 5c

Gratulujemy!

15.05.2015 Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2015. Zobacz

07.05.2015 Nasza drużyna najlepsza w projekcie "Słonecznej InteGRAcji". Zobacz

4.04.2015 Wyniki IX Wojewódzkiego konkursu wiedzy "W kręgu mitów i kultury antycznej"

W kategorii szkoły podstawowe wyróżnienie otrzymała Emilia Putek z klasy 5c zdobywając 92,5/95 pkt, a  list gratulacyjny zdobyła Justyna Noceń z klasy 6c.

Gratulujemy. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 8 maja 2015 o godz. 11.00  przy ul. Szerokiej 16

W dniu 27.01.2015 odbył się szkolny konkurs recytatorski w języku angielskim. Była to kolejna edycja, która i w tym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 4 – 6. Udział wzięło 21 osób, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowały swoje aranżacje i interpretacje anglojęzycznych wierszy.

Jury w składzie pani dyrektor oraz angliści naszej szkoły po burzliwych naradach przyznało nagrody: I miejsce: Wójcik Gabriela kl 5c II miejsce: Soń Kamila kl 6c oraz Sroga Gabiela i Kopeć Julia  z kl 6b III miejsce: Porębska Agnieszka z kl 5a oraz Żuwała Klaudia z kl 6c Wyróżnienia przyznano dla Malik Aleksandry z kl 4a, Ani Kaczmarzyk z kl 6a oraz Karoliny Bałabuch z kl 6c

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

Dnia 26 listopada 2014 roku jury w składzie Katarzyna Gorycka i Ewa Krząścik wyłoniło zwycięzców w Szkolnym Konkursie „Projekt okładki książki ‘’. Pretekstem do konkursu był temat grafiki użytkowej realizowany we współpracy z biblioteką na zajęciach plastycznych. Był to nietypowy konkurs, ponieważ uczniowie swoje prace wykonywali na lekcji plastyki według wcześniej poznanych i omówionych kryteriów.

Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, gdyż uczniowie wykonali piękne i barwne projekty okładek.

Oto lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce: Agnieszka Porębska kl.5a

II miejsce: Gabrysia Kosiarska kl.5b i Wiktoria Heretyk kl.5c

III miejsce Emilka Putek kl. 5c

Ponadto przyznano następujące wyróżnienia: Olaf Tatara kl.5b, Natalia Śmietana kl.5a, Wiktor Pieczarski kl.5a, Maciek Dusik kl.5b.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

20.12.2014

Konkurs Wiedzy o Mitologii i Antyku Konkurs od wielu lat organizowany przez Domu Kultury „Podgórze” cieszy się ogromną popularnością i prestiżem wśród krakowskich szkół. Tym bardziej miło nam zakomunikować, że w tym roku wśród ponad 200 uczestników zgłoszonych z wszystkich krakowskich szkół podstawowych ZWYCIĘŻYŁA, zdobywając I miejsce nasza uczennica Anna Wiśniewska z klasy 6a.

30 października 2014 nasza szkolna drużyna w składzie: Karolina Bałabuch, Paulina Broda, Filip Majorek ,Kamila Soń, Klaudia Żuwała kl VIc oraz Julia Biernacik kl VI b wywalczyła IV miejsce w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 82  "Gry i zabawy z językiem angielskim".