Szkolny Klub Wolontariatu przyst±pi³ do Program Wsparcia Samorz±dów Uczniowskich #SU-w-ak (czyli Samorz±d Uczniowski w Akcji). Program ten realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa m³odzie¿y w ¿yciu miasta „M³ody Kraków 2.0”.

Wolontariusze wyrazili chêæ uczestnictwa w programie i wezm± udzia³ w konkursie dotacyjnym  (czas realizacji projektów: pa¼dziernik 2020 – maj 2021, kwota datacji na realizacjê projektu dotacyjnego: od 500 z³ – do 2 000 z³ – o wysoko¶ci dotacji decydowaæ bêdzie komisja konkursowa), a tak¿e  w warsztatach on-line dotycz±cych przygotowania i realizacji projektów spo³ecznych oraz otrzymaj± materia³y dydaktyczne w tym zakresie.

Wsparciem w realizacji dzia³añ bêd± spotkania konsultacyjne on-line, konsultacje telefoniczne i e-mailowe z przedstawicielem Fundacji O¶wiatowej im. ks. Stanis³awa Konarskiego (operator programu), który bêdzie  pomagaæ w przygotowaniu, realizacji i rozliczeniu projektu spo³ecznego.

Wolontariusze bêd± dzia³aæ w takich obszarach jak:

-  integracja spo³eczno¶ci uczniowskiej

-  edukacja z zakresu praw i obowi±zków ucznia

-  kultura

-  ekologia

-  zdrowy tryb ¿ycia

-  promocja przedsiêbiorczo¶ci

-  dzia³alno¶æ charytatywna

-  wspó³praca ze spo³eczno¶ci± lokaln±

O wszystkich dzia³aniach bêdziemy informowali na bie¿±co. Liczymy na wsparcie uczniów i ich rodziców, opiekunów.