„Spacer brzegiem Wis³y”, czyli ¦wiêto Szko³y 2018

Spo³eczno¶æ naszej szko³y tradycyjnie obchodzi³a swoje ¶wiêto. Tym razem wyj±tkowo mia³o ono miejsce nie w maju, ale 7 czerwca i by³o po³±czone z wizyt± go¶ci z piêciu szkó³ partnerskich, z którymi wspó³pracujemy w ramach projektu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji Erasmus +. Go¶cili¶my nauczycieli i uczniów z Grecji, Litwy, S³owacji, W³och i Hiszpanii, która koordynuje pracê grupy.

Uroczysto¶æ otworzy³a Pani Dyrektor i poprosi³a go¶ci o krótkie powitanie. Nastêpnie uczniowie naszej szko³y zaprosili wszystkich na spacer brzegiem Wis³y i pokazali legendy zwi±zane z najwiêkszymi miastami Polski, które po³o¿one s± nad królow± polskich rzek. Na scenie pojawia³y siê barwne legendarne postacie, aby opowiedzieæ o Krakowie, Sandomierzu, Warszawie, Toruniu i Gdañsku. Wystêpom towarzyszy³a piosenka i oczywi¶cie nie mog³o zabrakn±æ naszego narodowego tañca – poloneza. Barwny korowód tancerzy - ma³ych i du¿ych – przemaszerowa³ tanecznym krokiem po boiskach szkolnych.

Potem na scenie wyst±pili laureaci miêdzyszkolnego konkursu piosenki angielskiej „Sing with us”, który corocznie jest organizowany przez nasz± szko³ê.

W dalszej czê¶ci mo¿na by³o wzi±æ udzia³ w ró¿nych zabawach i tradycyjnie spróbowaæ domowych wypieków w kawiarence prowadzonej przez rodziców. By³y te¿ kie³baski z grilla, popcorn oraz woda do picia. ¦wiêtowaniu towarzyszy³y u¶miech i s³oneczna pogoda.