安i皻a mi這軼i kochanej Ojczyzny

11. listopada 2018r. w 100-lecie odzyskania niepodleg這軼i, uczniowie klas 鏀mych naszej szko造 uczestniczyli w kolejnej edycji projektu M這dzie Pami皻a – Tramwaj Patriotyczny. Pomys powsta z inicjatywy pracownik闚 Centrum M這dzie篡 im. dr. H. Jordana, O鈔odka Edukacji Obywatelskiej w Krakowie. Patronat honorowy projektu obj瘭i min. Jego Ekscelencja Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek J璠raszewski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Ma這polski Kurator O鈍iaty Barbara Nowak i inni.

W tym roku odby豉 si XXXIII edycja tego patriotycznego
(i chyba jedynego w Polsce projektu), o kt鏎ym Pan Prezydent powiedzia: „ta cenna inicjatywa edukacyjna od wielu lat ju utrwala pami耩 wa積ych wydarze historycznych”.

Uczniowie Szko造 Podstawowej nr 86 rozdawali materia造 patriotyczne mieszka鎍om i turystom Krakowa, 酥iewali pie郾i w Tramwaju Patriotycznym, aktywnie uczestnicz帷 w obchodach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polsk Niepodleg這軼i, godnie reprezentuj帷 dobre imi szko造.