¦wiêta mi³o¶ci kochanej Ojczyzny

11. listopada 2018r. w 100-lecie odzyskania niepodleg³o¶ci, uczniowie klas ósmych naszej szko³y uczestniczyli w kolejnej edycji projektu M³odzie¿ Pamiêta – Tramwaj Patriotyczny. Pomys³ powsta³ z inicjatywy pracowników Centrum M³odzie¿y im. dr. H. Jordana, O¶rodka Edukacji Obywatelskiej w Krakowie. Patronat honorowy projektu objêli min. Jego Ekscelencja Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jêdraszewski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Ma³opolski Kurator O¶wiaty Barbara Nowak i inni.

W tym roku odby³a siê XXXIII edycja tego patriotycznego
(i chyba jedynego w Polsce projektu), o którym Pan Prezydent powiedzia³: „ta cenna inicjatywa edukacyjna od wielu lat ju¿ utrwala pamiêæ wa¿nych wydarzeñ historycznych”.

Uczniowie Szko³y Podstawowej nr 86 rozdawali materia³y patriotyczne mieszkañcom i turystom Krakowa, ¶piewali pie¶ni w Tramwaju Patriotycznym, aktywnie uczestnicz±c w obchodach 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskê Niepodleg³o¶ci, godnie reprezentuj±c dobre imiê szko³y.