Warsztaty "Nie marnuj 篡wo軼i" 2018/2019

W dniu 11.10.2018 w naszej szkole odby造 si warsztaty w ramach programu Extra Szkolna Sto堯wka, w kt鏎ym nasza szko豉 bra豉 udzia oraz otrzyma豉 nagrod II stopnia.

Warsztaty przeprowadzi豉 pani Marta Lutak z ramienia Banku 砰wno軼i w Krakowie. Banki 砰wno軼i s partnerem spo貫cznym programu odpowiedzialnym za edukacj dzieci  w zakresie ekologii i niemarnowania 篡wno軼i.

W trakcie warsztat闚, przeprowadzonych w formie gry terenowej, dzieci z klas 5 i 6 mia造 okazj zapozna si z problemem marnowania 篡wno軼i oraz sposobami zapobiegania temu problemowi.

Omawiali鄉y mi璠zy innymi:

- jakie produkty s najcz窷ciej wyrzucane przez Polak闚,

- jak zapobiega marnowaniu 篡wno軼i przed zakupami,  w ich trakcie oraz po zakupach,

- jak czyta etykiety, by wiedzie, jak zapobiega marnowaniu 篡wno軼i,

- jak odpowiednio przechowywa 篡wno嗆 w lod闚ce,

- jakie dodatkowe dobra marnuj si, gdy 篡wno嗆 jest wyrzucana.

Widz帷 skal problemu, jakim jest marnowanie 篡wno軼i, wa積e, by ju od najm這dszych lat u鈍iadamia dzieci, jak z tym walczy.

___________________________________________________________