Warsztaty "Nie marnuj ¿ywo¶ci" 2018/2019

W dniu 11.10.2018 w naszej szkole odby³y siê warsztaty w ramach programu Extra Szkolna Sto³ówka, w którym nasza szko³a bra³a udzia³ oraz otrzyma³a nagrodê II stopnia.

Warsztaty przeprowadzi³a pani Marta Lutak z ramienia Banku ¯ywno¶ci w Krakowie. Banki ¯ywno¶ci s± partnerem spo³ecznym programu odpowiedzialnym za edukacjê dzieci  w zakresie ekologii i niemarnowania ¿ywno¶ci.

W trakcie warsztatów, przeprowadzonych w formie gry terenowej, dzieci z klas 5 i 6 mia³y okazjê zapoznaæ siê z problemem marnowania ¿ywno¶ci oraz sposobami zapobiegania temu problemowi.

Omawiali¶my miêdzy innymi:

- jakie produkty s± najczê¶ciej wyrzucane przez Polaków,

- jak zapobiegaæ marnowaniu ¿ywno¶ci przed zakupami,  w ich trakcie oraz po zakupach,

- jak czytaæ etykiety, by wiedzieæ, jak zapobiegaæ marnowaniu ¿ywno¶ci,

- jak odpowiednio przechowywaæ ¿ywno¶æ w lodówce,

- jakie dodatkowe dobra marnuj± siê, gdy ¿ywno¶æ jest wyrzucana.

Widz±c skalê problemu, jakim jest marnowanie ¿ywno¶ci, wa¿ne, by ju¿ od najm³odszych lat u¶wiadamiaæ dzieci, jak z tym walczyæ.

___________________________________________________________