„Festiwal witamin”, czyli jak zainaugurowali¶my w szkole akcjê „M³odzi Odwagi!”

8 listopada 2012 r. odby³o siê spotkanie pod has³em "Festiwal witamin" inauguruj±ce w naszej szkole ogólnopolski program "M³odzi Odwagi!", organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazetê Wyborcz±” oraz Grupê Kapita³ow± ENEA S.A., który propagowaæ bêdzie zdrowy styl ¿ycia i aktywno¶æ ruchow± m³odych ludzi. Szkolnym koordynatorem projektu jest pan Micha³ Luberda, który przygotowa³ czwartkowe spotkanie. W projekcie z naszej szko³y uczestnicz± uczniowie klas czwartych.

Na pocz±tku spotkania przedstawiono uczniom, co siê kryje pod pojêciem zdrowego od¿ywiania i odczytano manifest "Zdrowego trybu ¿ycia". Nastêpnie pan Micha³ Luberda przedstawi³ prezentacjê multimedialn±. Z pierwszej czê¶ci prezentacji uczniowie dowiedzieli siê, jakie witamy, sk³adniki mineralne znajduj± siê w poszczególnych owocach, warzywach i produktach spo¿ywczych. Druga czê¶æ by³a po¶wiêcona zdrowemu stylowi ¿ycia, poruszono w niej tematy dotycz±ce zdrowego od¿ywiania siê, przygotowania posi³ku, ilo¶ci zjadanych owoców, formom aktywnego spêdzania wolnego czasu.

Na zakoñczenie spotkania uczniowie uczestniczyli w ró¿nych formach zabaw sprawdzaj±cych ich wiedzê o owocach i warzywach. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzenie pysznym, zdrowym smako³ykiem - jab³kiem.