Dzieñ Zdrowego Od¿ywiania

28.01.2014 roku w naszej szkole odby³ siê Dzieñ Zdrowego Od¿ywiania, podczas którego promowano zdrowy sposób od¿ywiania siê w¶ród dzieci.

W ramach akcji „¦niadaniowa klasa” uczniowie w ca³ej szkole o wyznaczonej godzinie w swoich salach lekcyjnych zjedli drugie ¶niadanie.

Po posi³ku zapoznali siê z prezentacj± multimedialn± zawieraj±c± informacje o roli i znaczeniu drugiego ¶niadania dla zdrowia m³odego cz³owieka. Nauczyciele przedstawili im tak¿e produkty zalecane do przygotowania tego posi³ku.

Zosta³a odczytana deklaracja zdrowego od¿ywiania siê, któr± uczniowie podpisali, zobowi±zuj±c siê do przestrzegania zdrowych nawyków ¿ywieniowych. Na zakoñczenie zajêæ w klasach dowiedzieli siê o zaletach picia wody i wspólnie za¶piewali piosenkê „Mamo, tato wolê wodê”

Na d³ugiej przerwie czeka³a na uczniów owocowa niespodzianka w postaci poczêstunku. Na drugim piêtrze zorganizowano specjalne stoisko promuj±ce jedzenie w szkole owoców. Przygotowano jab³ka, gruszki, mandarynki i banany. Ogromne zainteresowanie i d³ugie kolejki po owoce potwierdzi³y sens takich dzia³añ w szkole.

Ostatnim akordem Dnia Zdrowego Od¿ywiania by³o rozstrzygniêcie szkolnego konkursu na weso³±, zdrow± kanapkê. Pokaz uczniowskich kanapek odby³ siê podczas d³ugiej przerwy.

A oto nagrodzone prace:

I miejsce - Klaudia Me³ech klasa 2a