Program Comenius 2012 -2014

Działania podjęte w ramach projektu Comenius Wide Open Window w I semestrze roku szkolnego 2012/ 2013.

Za nami pierwszy semestr realizacji projektu Wide Open Window. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z efektami pracy naszych uczniów . Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań i zachęcamy do dalszej pracy. Przypominamy o trwającym konkursie na logo projektu.  Zobacz regulamin konkursu na logo.

W pierwszym semestrze projektu postawiliśmy sobie za cel wzajemne poznanie siebie i swoich regionów.  Odbyło się spotkanie robocze w szkole koordynatora w Londynie, w  trakcie którego  omówiony został harmonogram prac przewidzianych do realizacji w roku szkolnym 2012/13. Przez cały semestr utrzymywany był stały kontakt mailowy nauczycieli odpowiadających za realizację projektu i realizowane zadania zgodnie z harmonogramem. Poniżej przedstawiamy rezultaty pracy naszych uczniów i nauczycieli.

1. Zapoznanie społeczności szkolnej i rodziców z programem Wide Open Window. zobacz

2. Powstanie szkolnej tablicy informacyjne o programie na korytarzu i w sali 35

3. Utworzenie blogu projektu. http://linkingourschools.blogspot.com.e

4. Zamieszczenie informacji o projekcie na szkolnej stronie internetowej.

5. Przygotowanie upominków dla partnerów podczas wizyty roboczej w Londynie.

6. Nagranie piosenki STO LAT dla szkoły hiszpańskiej z okazji 100 rocznicy istnienia szkoły oraz przygotowanie kartki z życzeniami. zobacz

7. Przygotowanie planów lekcji w języku angielskim.

Plany lekcji: plan1, plan2, plan3, plan4, plan5, plan6, plan7, plan8, plan9

Plany lekcji naszych partnerów - zobacz

8. Dzielenie się wiedzą dotyczącą tradycji świąt Bożego Narodzenia , wymiana przepisów.

Przepisy zobacz: przepis1, przepis2, przepis3, przepis4, przepis5, przepis6, przepis7

Tradycje Bożego Narodzenia: prezentacja1, prezentacja2, prezentacja3, prezentacja4,

9. Przygotowanie kartek, życzeń i prezentów świątecznych dla partnerów projektu.

10. Przygotowanie i przeprowadzenie ankiety o zdrowym trybie życia.

Wzór ankiety - zobacz
Wyniki ankiety - zobacz

11. Promocja zdrowego trybu życia

Realizując kolejne zadanie w ramach projektu Comenius uczniowie klas 3-6 przygotowali plakaty promujące zdrowy tryb życia. Na wystawie zorganizowanej  w szkole można było zobaczyć ciekawe i kolorowe prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Uczniowie zachęcali w nich do właściwego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu, a wszystko po to, by długo i zdrowo żyć.

12. Konkurs na logo projektu Comenius

Szkolny konkurs na logo projektu Comenius „Wide Open Window” rozstrzygnięty

W ubiegłym tygodniu został zakończony i rozstrzygnięty szkolny etap konkursu na logo międzynarodowego projektu Comenius „Wide Open Window WOW”. Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę zgodność z tematyką projektu, oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, czytelność i funkcjonalność oraz  estetykę wykonania.

Spośród złożonych prac  komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

I miejsce - Anna Chludek kl.2a

II miejsce - Natalia Ślusarz kl.5a

III miejsce - Gabriela Wójcik kl.3c

Wyróżnienia zdobyli:

Natalia Kaczmarczyk kl.2a

Kacper Bobela kl.4b

Patrycja Barć kl.4b

Katarzyna Basta klasa 5b

Weronika Pham kl.5b

Prace wezmą udział w konkursie międzynarodowym. Będą rywalizować z pracami uczniów ze szkół partnerskich w Wielkiej Brytanii, Islandii, Hiszpanii i na Węgrzech. Zwycięska praca stanie się oficjalnym logo projektu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.