Program Comenius 2012 -2014

Sprawozdanie z wizyty delegacji szkół partnerskich

W dniach 22-25 maja 2013 w naszej szkole gościły delegacje czterech państw współpracujących z nami w ramach programu Comenius Uczenie się przez całe życie – Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Było to już trzecie spotkanie przedstawicieli szkół. W środę z samego rana goście zwiedzali naszą szkołę, obejrzeli prezentacje multimedialne przedstawiające historię naszej szkoły, system edukacyjny w Polsce oraz zasady udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej obowiązujące w naszej szkole. Następnie udali się na wycieczkę po Nowej Hucie.

Po południu wrócili do szkoły na program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów i poczęstunek, o który zadbali nasi nauczyciele. Ogromne wrażenie zrobiły na nich występy naszych uczniów, w szczególności tańce i wiersze prezentowane przez naszych najmłodszych uczniów.

Podczas drugiego dnia wizyty partnerzy uczestniczyli w lekcjach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Każda delegacja przygotowała krótką prezentacje o swoim kraju, mieście i szkole, którą zaprezentowała naszym uczniom podczas spotkania z nimi. Partnerzy poznali także nasze miasto i jego historię. Mieli okazję zwiedzić Barbakan, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wawel, Collegium Maius i Kazimierz.

Trzeci dzień pobytu gości w naszej szkole upłynął na dalszej obserwacji praktyk stosowanych przez naszych nauczycieli. Tym razem partnerzy uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego i bardzo aktywnie w niej uczestniczyli. Na zakończenie dnia nasi goście udali się na wycieczkę  do Kopalni Soli w Wieliczce.

Podczas całego pobytu partnerzy brali czynny udział w dyskusjach dotyczących przebiegu projektu, planów na następny rok szkolny oraz prezentacjach dotychczasowych osiągnięć uczniów podczas realizacji projektu.

Ostatniego dnia pobytu w naszym kraju nasi partnerzy udali się na wycieczkę do Zakopanego, gdzie mogli podziwiać piękne górskie widoki i zapoznać się z kulturą i tradycjami regionu.

Mamy nadzieję, że po wizycie w naszej szkole pozostaną im niezapomniane wspomnienia oraz, że udało nam się zachęcić ich do ponownego odwiedzenia naszego kraju.

Monika Pieczonka – koordynator projektu