Szkoła Podstawowa nr 86 w Krakowie    "Uczymy dla przyszłości"

E-learning
Strony przedmiotowe
Zajęcia pozalekcyjne
Pomoc pedagogiczna

Pomoc materialna

Zajęcia kompensacyjno-korekcyjne

Projekty edukacyjne

Przedsięwzięcia dydaktyczne

Biblioteka

Gazetka szkolna

Świetlica

Wycieczki i zielone szkoły

Wyposażenie szkoły

Stołówka

Sklepik

K

Oferta szkoły


Projekty Erasmus +

Strona projektu Zobacz

Konkurs na logo projektu Erasmus + Take the e-train.

W ostatnim tygodniu października został zakończony i rozstrzygnięty szkolny etap konkursu na logo międzynarodowego projektu Erasmus + ”Take the e-train”. Komisja, oceniając prace, brała pod uwagę zgodność z tematyką projektu, oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, czytelność i funkcjonalność oraz  estetykę wykonania.  

Autorami wyróżnionych prac są: Laura Lubaś VI a, Patrycja Mak VII a, Kinga Smolik VII c, Magdalena Kos VII a Wiktoria Małaczek VII a, Karolina Cyrek VII c, Kinga Rosiek VII c.  

Wyróżnione prace wzięły udział w międzynarodowym etapie konkursu. Rywalizowały z pracami uczniów ze szkół partnerskich z  Hiszpanii, Słowacji, Grecji, Litwy i Włoch. Prace naszych uczniów bardzo podobały się naszym partnerom.  Ostatecznie zwyciężył projekt przygotowany przez ucznia z litewskiej szkoły. Wybrana praca stała się oficjalnym logo naszego projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zachęcamy do aktywnego udziału przy realizacji kolejnych działań oraz odwiedzania strony internetowej projektu.

Laura Lubaś VIA

Karolina Cyrek VII C

Patrycja Mak VIIA

Kinga Rosiek VII C

Od września 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 86 bierze udział w  międzynarodowym projekcie Erasmus + współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk. Partnerami szkoły podczas realizacji projektu Take the e-train są: Hiszpania, Słowacja, Grecja, Litwa i Włochy. Tematem przewodnim projektu są pociągi, które podobnie jak Internet, pomagają łączyć ludzi i kultury. Dzięki komunikacji i pracy zespołowej między szkołami w Europie będziemy dążyć  do rozwijania otwartej i tolerancyjnej postawy wobec innych kultur i tradycji. Chcemy również promować świadomość ekologiczną i rozwijać zdrowy styl życia w naszych społeczeństwach. Projekt osadzony został w programach nauczania w celu zapewnienia trwałości podejmowanych działań i umożliwieniu uczestnictwa młodszym i starszym uczniom. Uczestnicy projektu będą się porozumiewać miedzy sobą za pomocą: poczty tradycyjnej i elektronicznej, strony internetowej, komunikatorów oraz wizyt w krajach partnerskich. Realizacja projektu polega na spotkaniach nauczycieli i uczniów z partnerami w ich szkołach oraz wykonywaniu zaplanowanych zadań. Odbyła się już pierwsza wizyta robocza na Słowacji w szkole w miejscowości Mošovce.

Celem spotkania była integracja grupy, jak również uczestnicy mieli okazję poznać słowacki system edukacyjny, historię szkoły oraz rozwiązania metodyczne stosowane na lekcjach.  Partnerzy zaprezentowali swoje kraje i szkoły, ustalili zasady współpracy oraz omówili harmonogram prac przewidzianych do realizacji. Powstała również strona internetowa projektu http://taketheetrain.eu oraz zostało wybrane logo projektu. Koordynatorzy ustalili także regulamin konkursu na maskotkę projektu, zapoznali się z instrukcją budowania modelu pociągu oraz opracowali plan rozpowszechniania rezultatów projektu. Nasi nauczyciele mieli również okazję odwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się w okolicy szkoły. Oczywiście nie mogło zabraknąć wycieczki pociągiem, którym nauczyciele wybrali się do miejscowości Bańska Bystrzyca, aby poznać kulturę i tradycję regionu. Dzięki wizycie w Muzeum Etnograficznym w Martin oraz zamku Bojnice mogli także zdobyć ciekawe informacje dotyczące historii i kultury ludowej Słowacji. Na koniec pobytu przeprowadzona została ankiet, która pozwoli na jeszcze lepszą współpracę i organizację kolejnego spotkania roboczego w Grecji.            

Przed nami kolejne zadania i wizyty, a już w maju 2018 uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich odwiedzą naszą szkołę. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać im wszystkie ważne informacje o naszym mieście i systemie edukacji oraz zachęcić do ponownego odwiedzenia naszego miasta, a przyjaźnie zawarte z naszymi uczniami przetrwają długi czas.

 


 
Projekty, Partnerzy