Realizacja projektu "Słoneczna Integracja X".

X JUBILEUSZOWA Słoneczna InteGRAcja „OGRODOWA ARANŻACJA”

PROJEKT EDUKACYJNY o NOWEJ HUCIE

ORGANIZATORZY:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 – koordynacja Muzeum Nowej Huty Ośrodek Kultury im C. K. Norwida Stowarzyszenie „Szersze Horyzonty”

W ramach realizacji projektu uczniowie klasy 5c uczestniczyli w zajęcia prowadzonych przez pracownika Muzeum Krakowa dotyczących terenów rekreacyjnych i zielonych Nowej Huty.

W ramach realizacji projektu w II semestrze uczniowie klasy 5c przygotowują projekty ogrodu szkolnego. Na zajęciach terenowych mierzyli i planowali rozlokowanie zieleni w naszym terenie.

W ramach realizacji projektu w tym roku szkolnym klasy 5c i 8d uczestniczyły w zajęcia online "O ogrodach Nowej Huty – jak zaprojektować ozdobny ogród"  przygotowanych przez Ośrodek kultury C.K. Norwid

Tematem zajęć były ogrody Nowej Huty, przygotowane i projektowane przez uczniów szkół nowohuckich.