„Słoneczna InteGRAcja 2” – ogólne informacje o projekcie

Miło nam poinformować, że startuje II edycja Słonecznej InteGRAcji. Tym razem tematem przewodnim będzie "SPORT i REKREACJA".

Rok 2014 będzie dla naszego miasta szczególny w dziedzinie sportu - Kraków zostanie Europejskim Miastem Sportu.

Mocną stroną Nowej Huty - największej dzielnicy Krakowa - jest bogata oferta do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rekreacji na świeżym powietrzu.

Poza tym w czasach zdominowanych potrzebą odniesienia błyskawicznego sukcesu często brakuje chwil, by popatrzeć na sport jako sposób życia, kształtowania swojej osobowości i systemu wartości, które w sposób istotny wpływają na całe życie człowieka. A przecież to bardzo ważna rzecz.
Zapraszamy serdecznie do wspólnej nauki, zabawy i rywalizacji w prawdziwie sportowym stylu.

Kulminacyjnym punktem projektu jest miejska gra terenowa, która, zakłada aktywne działania sprawnościowe i rekreacyjne w ogródkach jordanowskich, skwerkach rekreacyjnych oraz parkach znajdujących się na terenie osiedli Nowej Huty. Zawodnicy wystartują w pierwszy dzień wiosny. Szczegółowe informacje na temat przebiegu gry zostaną podane po zakończeniu II etapu projektu w lutym 2014 r.

Warsztaty w MHMK oddział Nowa Huta pod tytułem "Historia sportu w Nowej Hucie"

Zwiedzanie stadionu Hutnika

Dzięki projektowi "Słoneczna Integracja" uczniowie klasy VIc
i VI b mieli wspaniałą okazję do poznania dziejów Hutnika.

W rolę przewodnika wcielił się wiceprezes Nowego Hutnika 2010 Adam Gliksman, który mówił m.in. o burzliwych losach stadionu, o latach świetności Hutnika oraz o dzisiejszych działaniach, mających odbudować ten najważniejszy klub sportowy Nowej Huty.

Uczniowie nie tylko wysłuchali informacji o stadionie i klubie, ale mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla kibiców - szatnie piłkarzy, pokój konferencyjny, pokój spikera, VIP-room, czy centrum dowodzenia na stadionie.

Dla młodych gości dużym wydarzeniem była możliwość wejścia na stadion przez tunel, którym zwykle kroczą piłkarze, czy zajęcia miejsca na ławkach rezerwowych. Olbrzymie wrażenie zrobiła tez sala z trofeami, które przez lata zdobyli zawodnicy Hutnika.