„Słoneczna InteGRAcja 5” – ogólne informacje o projekcie

V Jubileuszowa Słoneczna InteGRAcja NOWOHUCKIE INSPIRACJE

W tym roku szkolnym odbędzie się już V JUBILEUSZOWA edycja projektu edukacyjnego Słoneczna InteGRAcja. Zatytułowaliśmy ją "NOWOHUCKIE INSPIRACJE". Tym razem nie uszczegóławiamy tematyki dając wszystkim uczestnikom pole dla własnej nieograniczonej wyobrazni, kreatywności i twórczości. Liczymy na prace ciekawe, niezwykłe, tematycznie różnorodne i oryginalne. Z ogromną radością witamy w gronie organizatorów projektu NOWOHUCKA BIBLIOTEKĘ PUBLICZNA, która dołączyła w tym roku do grona stałych organizatorów projektu: ZSOI nr 5 czyli naszej szkoły, Muzeum Historycznego Krakowa, oddziału "Dzieje Nowej Huty" oraz Stowarzyszenia "Szersze Horyzonty". Tegoroczną edycję rozpoczynają przedszkola Nowej Huty i szkoły podstawowe 5 dzielnic nowohuckich, dla nich na razie załączamy regulaminy. Niedługo dołączą gimnazja oraz WTZ z naszego rejonu. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, iż projekt będzie miał swoja wersję ogólnopolską, a całości będzie patronować Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta.

Finał projektu "Słoneczna Integracja"

1 czerwca 2017 roku o godzinie 14.00 odbyła się Uroczysta Gala Laureatów V edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji" w Zespole Szkół Ogólnokształcącym Integracyjnym nr 5 na os. Słonecznym 12.

Jak co roku mnóstwa nagród zdobyli uczniowie naszej szkoły.

W kategorii prace plastyczne (gazetki, przewodniki po nowej Hucie:) nagrodzone zostały prace przygotowane przez grupy uczniów klasy Vb:

Pierwsza grupa

Wiktoria Czarnecka

Oliwia Klaus

Oliwia Kusak

Kamila Paczwa

Druga grupa:

Sabina Walęzak

W kategorii filmu dokumentalne "Działania w przestrzeni Nowej huty" nagrodzone zostały filmy przygotowane przez grupy uczniów klasy Vb:

Film "Chłopcy z placu broni:

Damian Bednarz-Wołoch

Maciej Duda

Grzegorz Skiba

Stanisław Podolski

Mateusz Stabrawa

Łukasz Woźniak

Film "Świat w Nowej Hucie"

Wiktoria Strach

Szymon Pająk

Jakub Ruman

Film "Po Nowej Hucie"

Sabina Walęzak

W kategorii gra miejska, terenowa II miejsce zdobyła nasza drużyna z klasy Vb:

W składzie:

Jakub Statek

Szkoła otrzymała również statuetkę za pięcioletnie działania w ramach projektu "Słonecznej Integracji"

Gratulujemy !!!

GRA TERENOWA po NOWEJ HUCIE 21 marca 2017

Spod NCK ruszyliśmy na trasę po nowohuckich osiedlach, aby zakończyć ją, jak co roku, w ZSOI 5 czyli budynku Szkoły Podstawowej nr 105 i Gimnazjum 49 na os. Słonecznym. W tym roku trasa liczyła ok. 6 km, przeszliśmy przez 12 osiedli, odwiedziliśmy, filię Biblioteki Kraków, Muzeum "Dzieje Nowej Huty", ArtZonę, Łaźnię Nową, Teatr Ludowy.

18 października 2016 klasa V b pod opieką wychowawcy uczestniczyła  w warsztat w ramach V edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji" pod hasłem Nowohuckie Inspiracje.

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, oddział "Dzieje Nowej Huty" uczniowie zwiedzali wystawę "Stale o Nowej Hucie" i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. "Urządzamy nowohuckie mieszkanie".