„Słoneczna InteGRAcja VI” – ogólne informacje o projekcie

VI Słoneczna InteGRAcja - "O wolności (-ACH!!!) konwersacja"

21 marca 2018 roku odbyła się gra miejsko-terenowa ulicami Nowej  Huty. Spod NCK ruszyliśmy na trasę po nowohuckich osiedlach, aby zakończyć ją, jak co roku, w ZSOI 5 czyli budynku Szkoły Podstawowej nr 105 i Gimnazjum 49 na os. Słonecznym.

W tym roku na trasie należało zrobić patriotyczny ozdobnik, zbudować pomnik, rozwiązać zadania, zaznaczyć na mapie, obliczyć azymut oraz przejść przez test wiedzy o wolności.

14 listopada 2017 klasa VI b pod opieką wychowawcy uczestniczyła  w warsztat w ramach VI edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji" pod hasłem "O wolności konwersacja"

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, oddział "Dzieje Nowej Huty" uczniowie zwiedzali wystawę "Bufet pod Kombinatem" i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. "Jesz, co chcesz wolność wyboru".