„Słoneczna InteGRAcja VII” – ogólne informacje o projekcie

VII Słoneczna InteGRAcja „Korowód Nowohucki. Niepodległa. Reaktywacja”.

PROJEKT EDUKACYJNY o NOWEJ HUCIE dla kl. 4 - 8 szkół podstawowych, III gimnazjum, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy.

ORGANIZATORZY:  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 - koordynacja Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział „Dzieje Nowej Huty” Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida Biblioteka Kraków Stowarzyszenie “Szersze Horyzonty”.

21 marca 2019 roku odbyła się gra miejsko-terenowa ulicami Nowej  Huty. Spod NCK ruszyliśmy na trasę po nowohuckich osiedlach, aby zakończyć ją, wyjątkowo w tym roku, w budynku fundacji promocji Nowej Huty na os. Handlowym.

W tym roku na trasie należało zrobić kukiełkę postaci związanej z Nową Hutą, zaprojektować okładkę ksiązki, rozwiązać zadania i rebusy, zaznaczyć na mapie trasy oraz przejść przez test wiedzy o korowodzie nowohuckich postaci.

16 listopada 2018 klasa VII b pod opieką wychowawcy uczestniczyła  w lekcji muzealnej w ramach VII edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji" pod hasłem "Korowód Nowohucki. Niepodległa. Reaktywacja"

W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, oddział "Dzieje Nowej Huty" uczniowie zwiedzali wystawę "„Od Wandy do Sendzimira” " i uczestniczyli w zajęciach  pt. "Szlakiem Korowodu Nowohuckiego".

22 listopada 2018 klasa VII b pod opieką wychowawcy uczestniczyła  w zajęciach w ramach VII edycji projektu "Słonecznej InteGRAcji" pod hasłem "Korowód Nowohucki. Niepodległa. Reaktywacja"

Zajęcia odbyły się w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na os. Górali 5. Pan Jarosław Klaś opowiadał uczniom na reaktywacji „Korowód Nowohuckiego” i opisał postacie z Nowej Huty związane z walką o niepodległość Polski.