Wizyta na Islandii

W dniach 5-10 marca nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w kolejnym spotkaniu roboczym w ramach realizacji Projektu Comenius ‘Wide Open Window’. Tym razem spotkanie odbyło się na Islandii w mieście Hafnarfirdi. Celem spotkania była realizacja zadań projektowych, podsumowanie dotychczasowej pracy i zaplanowanie działań na kolejne miesiące. Szkolni koordynatorzy po długich i burzliwych obradach wybrali logo dla naszego projektu. Zwyciężył projekt przygotowany przez uczennicę naszej szkoły Annę Chludek z klasy II A.

Podczas wizyty nauczyciele mieli okazję zapoznać się islandzkim systemem edukacji i pomocy psychologiczno-pdagogicznej. Obserwowali zajęcia prowadzone przez islandzkich nauczycieli, a uczniowie polskiego pochodzenia oprowadzili ich po budynku, ukazując szkołę widzianą oczami uczniów. Wychowankowie najstarszej klasy zaprezentowali swoje przedstawienie ‘Welcom to the jungle’, które zgodnie ze szkolną tradycją co roku przygotowuje ostatnia klasa na pożegnanie ze szkołą. Nasi nauczyciele natomiast podczas spotkań z islandzkimi uczniami przekazywali im najważniejsze i najciekawsze informacje o Polsce, Krakowie i naszej szkole.

Po spotkaniach w szkole nauczyciele znajdywali jeszcze czas na spacery i wycieczki, aby podziwiać niezwykłe krajobrazy oraz piękne miejsca uroczego miasteczka Hafnarfirdi jak również stolicy Islandii Rejkiawiku. Niezwykłą atrakcję stanowiły gejzery, wodospady oraz miejsce, w którym stykają się dwie wielki płyty tektoniczne: amerykańska i euroazjatycka.

Teraz nasza szkoła będzie przygotowywać spotkanie projektowe w Polsce, które odbędzie się w dniach 22-26 maj 2013. Przed nami ogrom pracy, ale i radość z ponownego spotkania z naszymi europejskimi przyjaciółmi.