Projekt Rośliny kontra Smog

Projekt „Rośliny kontra smog” W piątek 17 listopada zakończyliśmy w naszej szkole II etap akcji „Rośliny kontra smog”. Przypomnijmy –  rozpoczęta w ubiegłym roku szkolnym akcja edukacyjna miała na celu  pozyskanie roślin pyłochwytnych, aby zadbać o czyste powietrze w pomieszczeniach, w których dzieci przebywają wiele godzin. Do końca kwietnia w ramach tej akcji zebraliśmy 119,00 zł. Realizację projektu finansował również bank HSBC i Zarząd Zieleni Miejskiej. W ten sposób znaleźliśmy się w grupie najbardziej zaangażowanych w zbiórkę szkół.

W czerwcu w ramach tej akcji nasza szkoła wzbogaciła się o prawie czterdzieści roślin pyłochwytnych, natomiast teraz otrzymaliśmy ponad sto skrzydłokwiatów i sansewierii a także ziemię i doniczki.   Uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami i wolontariuszami z banku HSBC uczestniczyli w piątek w pracach związanych z przesadzaniem roślin. Podczas sadzenia pracownicy HSBC  tłumaczyli dzieciom, czym jest smog oraz w jaki sposób można z nim walczyć. Dla uczniów była to nie tylko nauka, ale też znakomita zabawa. Posadzone rośliny powędrowały do wielu klas i na szkolne korytarze, by oczyszczać powietrze, którym codziennie oddychamy.