Projekt „Uczeń-Obywatel”

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Edukacji Obywatelskiej oraz Młodzieżowym Domem Kultury im. K.I. Gałczyńskiego każdego roku zaprasza uczniów szkół krakowskich do udziału w projekcie edukacyjnym „Uczeń – Obywatel”. Celem projektu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat samorządu lokalnego, jako wspólnoty mieszkańców.

Projekt przewiduje cykl spotkań i warsztatów poświęconych tematyce samorządu krakowskiego – jego historii i teraźniejszości. Projekt kończy się konkursem wiedzy o samorządzie krakowskim. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.mdkgal.com.pl

W roku szkolnym 2012/2013 w projekcie bierze udział 15 uczniów z klas VI naszej szkoły.